Uroczystość Św. Franciszka – 04.10.2015

I.      W dzisiejszą niedzielę: 

1.      Zapraszamy dziś na sumę odpustową będzie przewodniczył franciszkanin O. Marek Fijałkowski ? profesor KUL-u a słowo Boże wygłosi O. Adam Szustak ?dominikanin. Dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej wraz z O. Szczepanem za poprowadzenie Nowenny przed uroczystością św. Franciszka .  

II. W tym tygodniu:

 2.      W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej ? Apostołki Bożego Miłosierdzia.

 3.      Duszpasterstwo Młodzieży na Poczekajce zaprasza na rekolekcje na początek roku akademickiego na Poczekajce. Wygłosi je o. Adam Szustak OP. Tytuł rekolekcji: “Ucho i wielbłąd”. Rekolekcje są zaadresowane do studentów, ale zapraszamy także młodzież szkół średnich oraz osoby po studiach. Poniedziałek, wtorek i  środa  o godzinie19:00 – Msza z homilią o. Szustaka a po Mszy konferencja.

 4.      Ksiądz dziekan zaprasza na odpust Matki Bożej Różańcowej ? święto patronalne parafii przy ul Bursztynowej w środę o godzinie 18.00. 

 III. W przyszłą niedzielę:

 5.      W ramach XV Dnia Papieski, w przyszłą niedzielęofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte ponad 2500 osób. 

 6.      W ramach obchodów Dnia Papieskiego –  Koncert W hołdzie św. Janowi Pawłowi II  w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w naszym kościele. Wystąpi Chór Akademicki KUL wraz z Orkiestrą Trybunału Koronnego i solistami. Wydarzenie realizowane jest przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie w ramach projektu  ?Z  Kulturą do Nieba? ? IV edycja.   Wydarzenie organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

 IV. Ogłoszenia inne:

5.             Wspólnota Franciszkanów świeckich zaprasza młodzież i dorosłych, którzy chcieliby żyć Ewangelią za przykładem Św. Franciszka z Asyżu na spotkania w każdą sobotę o godz. 17.00 w  okrągłej sali pod kościołem wejście przy okrągłej kaplicy.

 6.            Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich  do udziału w modlitwie różańcowej w kościele, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. 

 7.     Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

 8.     Po wakacjach wznawia swoje spotkania parafialne koło fotograficzne. Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 17 w sali konferencyjnej. Zapraszamy wszystkich lubiących fotografować i chcących rozwijać swoja pasję.

 9.     Dziś do kawiarenki u Franka na odpustowe domowe ciasto zapraszają członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

 10. Zakończyły  się różne formy wakacyjnego odpoczynku organizowane dla dzieci młodzieży z naszej parafii. W wakacjach na Poczekajce uczestniczyło w dwóch turnusach  50 dzieci. W oazach, wyjeździcie duszpasterstwa młodzieży, rekolekcjach dla duszpasterstw uczestniczyło ponad  150 osób. Wszystkie formy wypoczynku zostały dofinansowane ze środków zebranych podczas Dni parafii, ze środków Stowarzyszenia i parafialnych  na kwotę  25 000 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło i tym którzy włączyli się w prowadzenie  i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu swoim i  Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka za Waszą hojność w przekazaniu 1% z podatków. W tym roku Urzędy Skarbowe przekazały nam kwotę 28 047   zł. Pozwoli to nam lepiej przygotować dzieła prowadzone przez parafię i Stowarzyszenie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie wykonane prace remontowe w kościele.

 11.    Wszystkim studentom, także naszym braciom klerykom  rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy   i obfitości Bożych darów. Niech obfitość Bożych darów stanie się  udziałem waszych Rodzin a św. Franciszek ? patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Boga.

 12. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odszeszli: Stanisław Szewczyk z ul. Romanowskiego i Józef Wąsik z ul. Krasińskiego.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?.