26 Niedziela Zwykła – 27.09.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiaj zbiórka dobrowolnych ofiar do skarbon ustawionych przy wyjściach z kościoła na diecezjalny ?Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu – Diecezjalne Radio eR”.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. ?Koronka na ulicach Miast” – w poniedziałek o godzinie 15.00. Zgromadzimy się na modlitwę przed sklepem E. Leclerc oraz przy obelisku Powstańców Styczniowych przy skrzyżowaniu Monte Cassino i Al. Kraśnickiej

4. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka zapraszamy codziennie na Godzinki o św. Franciszku o godzinie 17.00 i na Msze św. o gadzinie 18.00 z kazaniem i modlitwami nowennowym.

5. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. Prosiła też o modlitwę w intencji grzeszników, ponieważ wielu z nich idzie do piekła, dlatego że nikt się za nich nie modli. W czwartek zaczyna się miesiąc Różańca św., który będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.

I piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź pół godziny przed Mszami św.  Dla dzieci od godz.16.00 spowiedź i Msza św. o godz. 16.30.

I sobota ? zapraszamy szczególnie na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami a po niej nabożeństwo zakończone procesją.

III. W przyszła niedzielę:

7. Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich przypada w przyszłą niedzielę. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Msze św. według porządku niedzielnego. O godzinie 18.00 uroczysta Suma po której będzie Transitus – nabożeństwo pamiątki śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył franciszkanin O. Marek Fiałkowski ? profesor KUL-u a słowo Boże wygłosi O. Adam Szustak ?dominikanin. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy sw. o godzinie 11.30 będą poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I komunii i starszych.

IV. Ogłoszenia inne:

9. o wakacyjnej przerwie – dziś do kawiarenki u Franka na domowe ciasto i smaczną włoską kawę zapraszają członkowie Domowego Kościoła. Przypominamy, że kawiarenka otwarta jest w niedzielę w godzinach 10.00- 14.30 i po południu od godziny 17.00 ? 19.30. Ofiary, które składamy korzystając z kawiarni są przeznaczone na wsparcie działań prowadzonych przez Stowarzyszenie i Parafię.

10 W okresie wakacji były prowadzone prace remontowe w naszym kościele. Zostały pomalowane ściany na korytarzach dolnej części kościoła na dwóch poziomach. Tuż przed wakacjami zostały gruntownie poddane renowacji główne drzwi kościoła a w wakacje drzwi zewnętrzne przy kancelarii. Na zewnątrz kościoła zostały odnowione niektóre wnęki. Są już wykonywane Stacje Maryjne w ramach projektu wystroju prezbiterium. W klasztorze też trwają prace remontowe i jest realizowany projekt wystroju chóru zakonnego. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie podejmowane prace w miarę swoich potrzeb i zachęcamy do dalszej ofiarności.

11 Niech obfitość Bożych darów stanie się Waszym udziałem a Matka Boża Różańcowa pomaga nam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Boża dla naszych Rodzin.

12 Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła Wanda Wawrzyńczuk z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….