19 Niedziela Zwykła – 09.08.2015

I. W tym tygodniu:

1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św., a po niej na czuwanie zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2. Lubelska Piesza Pielgrzymka w piątek wchodzi na Jasną Górę. W grupie 3 z naszej parafii pielgrzymuje prawie 200 pątników. Wszystkich pielgrzymów polecamy opiece Matce Najświętszej i życzymy im szczęśliwego powrotu do domów.

3. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – w sobotę – 15 sierpnia. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców będzie na zakończenie każdej Mszy św. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. o godz. 6.30.

II. Ogłoszenia inne:

4. Przegotowujemy się do światowych Dniu Młodzieży, które odbędą w przyszłym roku w Krakowie. W tym przygotowaniu towarzyszy peregrynacja symboli tego wydarzenia: krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Te symbole będziemy gościć od 21 sierpnia w naszej diecezji. Przygotowując się do tego ważnego wydarzenia wałczymy się przez Nowennę przed peregrynacją tych symboli, która rozpocznie się od środy 12 sierpnia. Będzie odmawiana podczas Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do tej formy przygotowania.

5. Zapraszamy na spotkanie ?GOLGOTA MŁODYCH”, które odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej. Uczestnictwo w spotkaniu 50 zł. + koszt przejazdu w obie strony 45 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

6. Wdzięczni za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, życzymy Wam i waszym Rodzinom obfitości Bożych darów na nadchodzący tydzień i opieki Maryi naszej Królowej.