17 Niedziela Zwykła – 26.07.2015 r.

 I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek rozpoczyna się II turnus Wakacji na Poczekajce. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii. W I turnusie uczestniczyło 23 dzieci. Dziękujemy Siostrom Kapucynkom, które poprowadziły ten turnus.

2. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w w piątek – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podajac tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. . Ofiary mozna złozyć w zakrystii, kancelarii lub wpacic na konto parafiane z dopiskiem “Fundusz ide z Tobą” Można też ofiarować warzywa, ziemniaki, ogórki, cukinie. Warzywa można dostarczyć przy furcie 1 sierpnia od 17.00.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na wieczorna msze sw . o godzinie 18.00 z Nieszporami i czuwanie modlitewne po Mszy św. zakończone procesją

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć S. Agnieszkę Gugała ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów wraz z wolontariuszami Ruchu Solidarności trzeciego Świata ?Maitri?. Przed błogosławieństwem końcowym Siostra Misjonarka opowie o swojej pracy w Demokratycznej Republice Konga. Po Mszy św. wolontariusze będą przed kościołem zbierać dobrowolne ofiary na rzecz najuboższych w tym afrykańskim kraju. Bardziej zainteresowanych misjami zapraszamy na spotkanie z Siostrą, które odbędzie w przyszłą niedziele o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej. 

III.       Ogłoszenia inne:

5. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00.

6. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość i za wszelkie oznaki dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziatkom z racji   wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Genowefa Kurant z ul. Dragonów, Teresa Romańska z ul. Krasińskiego i Wojciech Gęca z ul. Leonarda.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?.