15 Niedziela Zwykła -12.07.2015 r.

I. W tym tygodniu:

 1. W tym tygodniu w środę swoje imieniny obchodzą: – O. Henryk Krajewski ? senior naszej wspólnoty i  br. Henryk Piłat ? prowadzący kancelarię parafialną. Msza św. w ich intencji we środę o godzinie 6.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godziny 15.00 ?w kaplicy okrągłej.

II. W przyszłą niedzielę:

3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Samochody do poświecenia należy ustawić na placu wokół kościoła i wzdłuż ul. Monte Cassino po stronie kościoła. Tradycyjnie tego dnia wesprzemy MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do puszek wystawionych  przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla  polskich misjonarzy.

IV. Ogłoszenia inne:

4. Są jeszcze wolne miejsca  na Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkól podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Dwa turnusy: od 20-24 lipca  i  27 – 31 lipca Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Żegnamy dziś O. Marka Skowrońskiego, który pełnił funkcje ojca duchownego i profesora homiletyki w naszym Seminarium i prowadził Warsztaty o tematyce uzależnień. Podejmie on posługę przełożonego wspólnoty i proboszcza parafii w naszym klasztorze w Olsztynie. Dziękujemy za jego życzliwość i posługę pośród nas i życzymy dużo zapału i darów Ducha Świętego do podjęcia nowych zadań.

Witamy dziś w naszej parafii O. Jarosława Kuberę, który będzie pełnił w naszej wspólnocie funkcje Gwardiana wspólnoty na Poczekajce i Rektora naszego Seminarium. Witamy  tez dobrze znanego nam O. Andrzeja Cebule, który będzie pełnił funkcje ekonoma klasztornego. Życzymy nowoprzybyłym Braciom łaski Bożej w podejmowanych działaniach i dużo ludzkiej życzliwości w naszej wspólnocie.

 6. Dziękując wszystkim za troskę o kościół i klasztor na nadchodzący tydzień życzymy Wam obfitości Bożych darów a odpoczywającym pięknych chwil.