V Niedziela Wielkanocna -03.05.2015 r.

 I W dzisiejszą niedzielę:

1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

2. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po Mszy będzie krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem dla piszących matury

 II. W tym tygodniu:

3. Arcybiskup Stanisław Budzik w piątek obchodzi dzień swoich imienin. Polecamy jego osobę modlitwie i wstawiennictwu św. Stanisława biskupa ? Patrona Polski. Z racji uroczystości św. Stanisława w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

III. W przyszłą niedzielę;

5. I. Komunia św. dzieci z grupy parafialnej o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

6. Na prośbie papieża Franciszka w całej Polsce w przyszłą niedzielę będziemy się modlić za ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu i ofiarami materialnymi  do puszek wesprzemy potrzebujących tam pomocy.

IV. Ogłoszenia różne:

7. Nowo wybrana Rada i Zarząd Dzielnicy Konstantynów zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie w czwartek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej.

8. Trwają XXII Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie.  Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn w których jest ponad 180 zawodników. Rozgrywki odbywają się w soboty na ogrodzie klasztornym. Wszystkim drużynom życzymy wygranych meczów i radości i satysfakcji z udziału w Turnieju. Zachęcamy ludzi dobrej woli do wsparcia finansowego zakupu nagród i pucharów. Ofiary można przekazywać na konto bankowe z dopiskiem ?Puchar Niepokalanej?. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.

 9. Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania w 2016 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) ? do 25 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.

10.Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i  obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odszedł Grzegorz Kozieł z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ?.