IV Niedziela Wielkanocna – 26.04.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy otwarte serca młodych ludzi na Chrystusowe zaproszenie.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

4. W piątek rozpoczynają się  Nabożeństwa Majowe  ku czci Maryi. W parafii, której patronuję Niepokalana szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa codziennie o godzinie 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do  dzieci i rodziców.

5. W tym tygodniu przypadaj dni odnowy wewnętrznej:

  • I piątek ? Msze św. według porządku dnia powszedniego. Spowiedź pól godziny przed Msza św.
  • I sobota ? Msza św. według porządku świątecznego.

6. Uroczystość liturgiczna Matki Bożej Królowej Polski ? z racji ze wypada w niedzielę wielkanocną, która ma wyższa rangę liturgiczną będzie obchodzona w sobotę 2 maja. Porządek Mszy św. świąteczny. Godzinki o godzinie 6.05. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30,10.00 i wieczorem o godzinie 18.00 Msza św. z Nieszporami i czuwanie  zakończone procesją.  To także rocznica Konstytucji  3 maja. ? święto narodowe.  Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny. Dziś po Mszach św. można nabyć flagi w Punkcie ksiązki.

 7. Msza św. imieninowa br. Zygmunta Komińczyka  naszego zakrystianina  w sobotę 2 maja o godzinie 6.30.

 III. W przyszłą niedzielę:

8. Kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień i współ uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

9. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po Mszy będzie krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem dla piszących matury

10. Biskupi udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek ? 1 maja.

11. Przypominamy, że jest możliwość przyjmowania komunii św. niskoglutenowej. Taką prośbę należy skierować do osoby udzielającej komunii św. podchodząc na końcu procesji komunijnej.

12. Dziś do Kawiarenki parafialnej zapraszają nas na ciasto własnej produkcji uczniowie Zespołu Szkól Elektronicznych i X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Warto skorzystać z tego zaproszenia młodych ludzi.

13. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i  obfitości darów Bożych w codziennym życiu.

134 Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Kossakowska z ul. Leonarda, Krystyna Mazuś z ul. Krasińskiego, Marta Pyda z ul. Wołodyjowskiego i Stanisław Banaś z ul. Irydiona.