3 Niedziela Wielkanocna – 19.04.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię?. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i  rolę Pisma św. w moim życiu?

2. Małżeństwa chcące dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie dziś o 12.30 w sali konferencyjnej, wejście przy kancelarii

3. Koncert Wielkanocny  Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe w wykonaniu Małgorzaty Hutek  dziś o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koncert organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej . Wstęp wolny.  Gorąco zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

4. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z Anną Golędzinowską we wtorek, o godz. 19:00 w amfiteatrze. Anna Golędzinowska to była top-modelka pracująca w Mediolanie, która przeżyła głębokie nawrócenie i dziś mówi ludziom o miłości Bożej. Spotkanie będzie poświęcone promocji jej najnowszej książki “Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca?”. 

5. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w czwartek o godzinie 18.00 .Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

6. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi O.Marek Skowroński ? ojciec duchowny naszego Seminarium.  Msza św. imieninowa w środę o godzinie 6.30.

 III. W przyszła niedzielę:

7. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne  – w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia różne:

8. W piątek zakończyła się Kapituła Prowincjalna.  Została wybrana nowa Rada Prowincji. Na kolejne trzy lata przełożonym wyższym został wybrany O. Andrzej Kiejza. Nowemu Prowincjałowi i  Radzie życzymy Łaski Bożej i otwartego serca na natchnienia Ducha Świętego.

9. Duszpasterstwo Młodych zaprasza osoby w wielu po-studenckim na spotkania grupy absolwenckiej w każdą środę o 19:00 w sali Duszpasterstwa Młodych. Wejście przy siłowni. 

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza Jubilatów obchodzących w tym roku swój jubileusz 50-lecia (a także 55-lecia bądź 60-lecia) pożycia małżeńskiego na uroczystą Mszę Św. w Ich intencji, która będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej w niedzielę dnia 24 maja o godz. 1130. Bezpośrednio po Mszy Św. odbędzie się uroczyste spotkanie Dostojnych Jubilatów z władzami Miasta i Stowarzyszenia. Spotkanie to połączone jest m.in. z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i koncertem. W celu umożliwienia odpowiedniego przygotowania tego spotkania uprzejmie prosimy o zgłoszenie się poprzez wypełnienie poniższego formularza i wysłanie go do 4 maja br. w kopercie na adres Stowarzyszenia. Formularze do wzięcia w naszej zakrystii u br. Zygmunta.

11. Po świątecznej przerwie do kawiarenki U Franka zapraszają nas wspólnoty neokatechumenalne na domowe ciasto i smaczną kawę.

12. Zakończyły się prace związane z remontem trzech manuałów w naszych organach. Koszt całkowity to 30 780 zł. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości darów Bożych w codziennym życiu.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Wojciech Tęcza z ul. Wołodyjowskiego, Barbara Skubida z ul. Leonarda, Regina Korzan z ul. Skrzetuskiego i Leszek Pietrzak z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?..