Niedziela Miłosierdzia Bożego -12.04.2015.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego“.  Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 2. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Ofiary składane dzisiaj do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła – przeznaczone są na ?Fundusz Caritas?.

3. Dziś  rozpoczyna się  71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem “Caritas dla Rodziny”. Kolejny Tydzień Miłosierdzia jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca.

 II.W tym tygodniu:

4. W poniedziałek czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 5. W poniedziałek w Zakroczmiu rozpocznie się Kapituła Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Zostanie wybrany nowy Minister Prowincjalny i Zarząd. Polecamy to ważne dla nas wydarzenie Waszej modlitwie

 6. Relikwie św. Rity nawiedzą naszą parafie w najbliższy wtorek podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową za wstawiennictwem św. Rity można składać w zakrystii. Po Mszy świętej w modlitwie uwielbienia prowadzonej przez Ruch Światło-Życie oraz Duszpasterstwo Młodych będziemy zawierzać przez wstawiennictwo św. Rity nasze rodziny oraz modlić się o dobrych mężów i żony dla osób niezamężnych. Serdecznie zapraszamy.

7. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 przez biskupa Artura Mizińskiego. Sakrament ten przyjmie 71 osób. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów, które rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00.

8. Koncert Wielkanocny Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe w wykonaniu Małgorzaty Hutek – w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koncert organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Wstęp wolny.

IV. Ogłoszenia inne:

9. Małżeństwa chcące dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o 12.30 w sali konferencyjnej, wejście przy kancelarii.

10. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki: na wystawienie Całunu Turyńskiego czerwcu, do Bułgarii i Rumuni w lipcu i na Bałkany we wrześniu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra, z jakim spotykamy z Waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo, a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszła: Maria Frąc z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie ?..