Niedziela Zmartwychwestania Pańskiego – 05.2015 r.

 Dziś wielokrotnie śpiewamy radosne Alleluja. Jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja. 

 Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajki życzę, aby pełne radości odkrywanie obecności Pana Jezusa wśród nas stało się źródłem nowej nadziei. Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i grzechem, lękiem i smutkiem, daje nam duchową siłę do odnowionego spojrzenia w przyszłość. Życzę także, aby nasza codzienność, dzięki mocy Pana, napełniła się trwałą radością, pokojem, miłością i optymizmem. Niech te bezcenne dary łaski przemieniają nas samych oraz naszych bliskich. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii i klasztorze.

 I. W tym tygodniu:

1.  Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

 2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30.

 3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 III. W przyszła niedzielę:

4.  Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia  na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 5. Kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień i współ uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.