IV Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2015 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Dziś jeszcze spotkanie z mlodzieża o godzinie 19.15 w kosciele. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży studentów, młodzieży pozaszkolnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30.  Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św..  Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Na stolikach z prasą bezpłatne rachunki sumienia, które są dobrą pomocą w owocnym przeżyciu tego sakramentu.  Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15.

2. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – dziś  o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

 II.W tym tygodniu:

 3. W poniedziałek Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godzinie 18.00. Intencje od modlitwy można składać w zakrystii.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin O. Józefa Korzeniowskiego – seniora naszej wspólnoty i Br. Józefa Grudy – furtiana. Msza św. w ich intencji w czwartek o godzinie 6.30.

 III. W przyszłą niedzielę;

 5. Kazania katechizmowe w przyszłą niedzielę.

6. Koncert Wielkopostny  Zawitaj Ukrzyżowany. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koncert organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny.

IV. Ogłoszenia inne:

7.  Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego mieszczące się na terenie naszej parafii zaprasza na Dni Otwarte w najbliższy wtorek i środę w godz. 16.00 -18.00.

8. W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i  wystrój wielkanocny kościoła.

 9.Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu.  Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

 10. Dziś w lublinie odbywają się wybory do Rad dzielnic. Zachęcamy do uczestnictwa , aby wybrać  przedstawicieli dzielnicy Konstantynów. W naszej dzielnicy Konstantynów mamy dwa okręgi wyborcze. Komisje wyborcze  mieszczą się: w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej i w Gimnazjum nr 7 przy ul. Krasińskiego. Wykaz ulic przynależących do poszczególnych okręgów znajdziemy w gablotach ogłoszeń.

11. Po dwutygodniowej przerwie wznawia działalność  Siłownia parafialna ?Wyciskajka?. Został wymieniony lub naprawiony sprzęt do ćwiczeń. Zachęcamy do korzystania – w marcu promocja.

12. Nasi ministranci zdobyli drugie miejsce w Mistrzostwach Ministrantów i Lektorów Prowincji Warszawskiej Kapucynów w pi9lkę nożną, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Mogilnie. Gratulujemy !!!  

13.  Dziś  do kawiarni u Franka zaprasza nas na babcine ciasto członkowie  Klubu Seniora.

13. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu.     

14. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Przedwojewska z ul. Herbowej  i Jadwiga Głowacka z ul. Skrzetuskiego i Bronisława Mazurek z ul. Magierskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?..