III Niedziela Wielkiego Postu -08.03.2015 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej  czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nagrane kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

 2. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza studentów, i starszych, a zwłaszcza małżeństwa na spotkanie z O. Ksawerym Knotzem, kapucynem: “Miłość, małżeństwo, seks – Boża instrukcja obsługi” dziś o godzinie 19:15 w amfiteatrze. 

 II. W tym tygodniu:

3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawnej im Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je O. Jacek Romanek. Rekolekcje potrwają do środy. Od środy rozpoczną sięrekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je Ks. Piotr Nowak ? proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.  

 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ?Miłosierny Samarytanin?, zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium jest propozycją ożywienia swojej relacji z Bogiem i ma charakter rekolekcji skierowanych do osób dorosłych. Jest to cykl 10 spotkań obejmujących wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach, całość dopełnia indywidualna modlitwa i rozważanie Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe, a także osoby szukające Boga i swojej drogi życiowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  o godzinie 19.00 w Sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 5. Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na czuwanie modlitewne w intencji Rodzin we wtorek po wieczornej Mszy sw.

 6. W piątek  przypada II rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i osobistej modlitwie w intencji papieża. Z racji nabożeństw Drogi krzyżowej nie będzie nabożeństwa fatimskiego.

 III. W przyszłą niedziele:

7. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy. Program rekolekcji  na plakatach w gablotach ogłoszeń i  na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach, które są potrzebą serca, aby zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

 8. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia ? w przyszłą niedzielę  o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

 III. Ogłoszenia inne:

 9. Przed nami XXII Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie i naszą parafię. Zapraszamy do wzięcia udziału zawodniczki i zawodników w wieku 10 do 19 lat. Szczegóły plakatach i na stronie internetowej parafii.

 10. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. 

 11. Do kawiarenki u Franka na młodzieżowe ciasto zaprasza nas młodzież ze wspólnoty Ruchu Światło – Życie 

 12. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej  w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

 13. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odszedł: Tadeusz Pańczyk z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ?..