2 Niedziela Zwykła – 18.01.2014 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jezus rzekł do Samarytanki Daj mi pić?. Szczegółowy program w Lublinie w gablocie ogłoszeń.

2. XXII Doroczny Noworoczny Koncert “Bliżej Żłobka”  poświecony muzyce Wojciecha Kilara jako “twórcy religijnego”, ? dziś godzinie 19.15. Szczegóły na plakatach przed kościołem. Gorąco zapraszamy licząc na waszą obecność.  Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

3. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek, 19 stycznia,   al. Kraśnicka numery nieparzyste oraz ulice: Ruckiego i Romanowskiego.

 Wtorek, 20 stycznia,  ulice: Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Rogińskiego, Toczyskiego, Dubieckiego i Hauke-Bosaka.

Środa, 21 stycznia,  ulice: Powstania Styczniowego, Krajewskiego i Borelowskiego.

Czwartek, 22 stycznia,  ulice: Magierskiego, Cieszkowskiego, Śnieżyńskiego – domy i bloki nr 6, 8 i 10,  Wojciechowska – domy i bloki nr 36 i 36A oraz ul. Farmaceutyczna – domy i blok nr 4.

Piątek, 23 stycznia,  ulice: Bohaterów Monte Cassino blok nr 55, Molickiego, Barszczewskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny do czwartku powinny w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

4. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio  – w piątek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Walki z Trądem. Z tej okazji w naszej parafii charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych z ośrodka w Indiach Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą, ale także możliwość pochwalenia się przed innymi swoimi zdolnościami piekarskimi. Zachęcamy parafian do przynoszenia własnych słodkich wypieków, które następnie będą sprzedawane podczas kiermaszu. Ciasta należy przynosić na furtę klasztorną w najbliższa sobotę. Liczymy na Wasze zaangażowanie. Ciasta będą sprzedawane w niedzielę w kawiarence U Franka. Zachęcamy do licznego włączenia się w tę akcję.

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem ? w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

7. Młodzież z Zespołu szkól Elektronicznych w imieniu rodziny oraz przyjaciół będzie w przyszła niedzielę zbierać środki materialne przed kościołem dla swojego kolegi ze szkoły –  18-letniego Marcina Hemperka, lubelskiego piłkarza, który rok temu po ciężkiej operacji serca zapadł w śpiączkę. Obecnie jest podopiecznym Kliniki Budzik, niedługo jednak wraca do domu. Należy przystosować mieszkanie do jego potrzeb, a rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego serdecznie prosimy o wsparcie, aby zakupić dla Marcina specjalne łóżko, wózek inwalidzki, podnośnik oraz inne niezbędne do rehabilitacji sprzęty. Prosimy również o modlitwę w intencji Marcina, o jego powrót do zdrowia, oraz w intencji jego najbliższych, w szczególności matki chłopca, o siły do stawienia czoła przeciwnościom losu. Z całego serca Bóg zapłać.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Wraz z Siostrami Kapucynkami gorąco dziękujemy za ogromną hojność z jaką Siostry spotkały się w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki ofiar na dokończenie budowy Domu dla dzieci im. Jana Pawła II w Wąwolnicy. Siostry wraz z ofiarą z klasztoru  i wpłatami na konto bankowe otrzymały od nas 30 953 zł. Bóg zapłać. Siostry informują, że Msza ś1). za wszystkich Ofiarodawców będzie odprawiona 26 lutego w Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy o godzinie 7.00.

 9.  Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka z parafią organizuje ?Zimowisko na Poczekajce? w pierwszym tygodniu ferii dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 10. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają nas rodzice dzieci ze scholii dziecięcej ?Barka?.

11.Za wszelkie dobro duchowe  i materialne z jakim spotkaliśmy się na co dzień z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać, modląc się codziennie za Was podczas Mszy św. za Braci i Dobrodziejów i w chórze zakonnym. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu  i siły do pokonywania trudności. Babciom i Dziatkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków.