Święto Chrztu Pańskiego – 11.01.2015 r.

 I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się dziś w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

2. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu dziś w Starym kościele o godzinie 16.00.

3. Przepiękny Koncert kolęd w wykonaniu Chórów Carduelis i Cum Musica z Poniatowej – dziś o godzinie 19.15.  Serdecznie zapraszamy.

II.W tym tygodniu:

4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Msze św.  o godzinie 18.00 i nabożeństwo.

5. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w kościele. zapraszamy również rodziców.

6. Koncert Charytatywny ” Folkowe Granie dla Jasia” w najbliższa sobotę  o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wystąpią: Kapela Drewutnia, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Grupa Folklorystyczna “OSA”. Wstęp wolny. W czasie koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy oraz licytacja na rzecz leczenia Jasia. Jaś jest półtorarocznym chłopcem, jednak jego życie, które dopiero się zaczęło, jest zagrożone. W listopadzie wykryto u niego nowotwór złośliwy oka – siatkówczak. W Polsce lekarze oferują mu jedynie ogólną chemioterapię i usunięcie gałki ocznej. Skuteczne leczenie, ratujące wzrok i życie Jasia jest możliwe do przeprowadzenia w USA, jednak koszt tej terapii przewyższa możliwości rodziców chłopca. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc.

7. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 Poniedziałek, 12 stycznia,   ul. Juranda – bloki nr 1, 3 i 5.

 Wtorek, 13 stycznia,  ul. Dragonów – bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Ułanów – blok nr 33.

 Środa, 14 stycznia,  ul. Ułanów – bloki nr 1, 5, 7, 9, 11, 15, 17 i 19.

 Czwartek, 15 stycznia,  ul. Ułanów – bloki nr 21, 23, 25, 27 i 29 oraz ul. Herbowa – bloki nr 18 i 20.

 Piątek, 16 stycznia,  ul. Herbowa – bloki nr 8, 9, 10, 11, 15 i 16.

 Sobota, 17 stycznia,  ul. Herbowa – bloki nr 3, 5, 6 i 7, ul. Konstantynów, ul. Pielęgniarek, al. Kraśnicka numery parzyste oraz ulice: Paśnikowskiego i Frankowskiego.

 Poniedziałek, 19 stycznia,   al. Kraśnicka numery nieparzyste oraz ulice: Ruckiego i Romanowskiego.

 Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki.

 III. W przyszłą niedzielę:

8. Kazania katechizmowe będą głoszone w przyszła niedzielę.

9. Spotkanie popielgrzymkowe wszystkich grup Pielgrzymki Lubelskiej –  w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się  Mszą o godz. 16:00, a po niej spotkanie się w amfiteatrze.

10. XXII Noworoczny koncert ?Bliżej Żłóbka? ? poświecony muzyce religijnej Wojciecha Kilara,  odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15  w naszym kościele. Zapraszamy parafian  i gości. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

IV. Ogłoszenia inne:

11. Po przerwie świątecznej dziś  do kawiarenki U Franka zapraszają nas członkowie Wspólnoty odnowy w Duchu świętym –  na ciasto i smaczną kawę i czekoladę. 

12. Dziś w naszej parafii wspieramy dzieło Sióstr Kapucynek, kończą budowę domu w Wąwolnicy im. Jana Pawła II dla dzieci potrzebujących miłości i domu.   Proszą dziś nas o wsparcie materialne, związane z wykończeniem tego domu. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej  pomocy materialnej Siostrom. Siostry zbierają w przedsionkach kościoła –  dobrowolne  ofiary na zakończenie budowy tego domu. Ofiary można także wpłacić na konto bankowe budowy domu podane na naszej stronie internetowej. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci. Można również zgłosić Siostrom szczególne intencje do modlitwy wspólnoty.

 13. Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.