II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 04.01.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Czwarta edycja koncertów Kolęd “Bliżej Żłobka” na Poczekajce  rozpocznie się dziś  Koncertem Kolęd w wykonaniu znany zespoł Camerata Lubelska  o godzinie 19.15 w kościele. Natomiast Koncert Kolęd w wykonaniu dobrze znanego nam  Młodzieżowego Chóru CARDUELIS i Chóru CUM MUSICA z Poniatowej ? za tydzień o godzinie 19.15 w kościele.  Te wydarzenia są organizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum promocji Kultury Chrześcijańskiej przy naszej parafii.  Wstęp wolny

II. W tym tygodniu:

2. We wtorek   6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.  Porządek Mszy św. niedzielny.  Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną.  Tego dnia będziemy gościć w nazej parafii misjonarza – O. Mariusza Zacharkiewicza, który wygłosi  homilie. Będzie też kiermasz misyjny, poprzez który również wesprzemy misje. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów C + M + B. i dodając datę roku. Znaczy to “Christus Mansionem Benedicat” ? czyli  “Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”) lub K+M+B- imiona Mędrców ze Wschodu. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.

 3. Po raz czwarty wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia br. o godz. 11:30 rozpoczęcie na Placu Zamkowym: powitanie Królów, zapalenie kadzielnicy, przejście procesyjne do katedry lubelskiej, pokłon Dziecięciu Jezus w katedrze. O godz. 13.00 – Eucharystia katedrze po przewodnictwem Pasterza Archidiecezji –  Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Następnie wspólne kolędowanie. Na stolikach z prasą są bezpłatne korony dla uczestników orszaku.

 4. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 5 stycznia,   ul. Leonarda – bloki nr 11 i 13 oraz ul. Krasińskiego – bloki nr 10 i 12.

 Środa, 7 stycznia,  ul. Krasińskiego – bloki nr 3, 6 i 16.

 Czwartek, 8 stycznia,  ul. Krasińskiego – blok nr 18, ul. Zana – domy i blok nr 13 oraz ul. Skrzetuskiego – bloki nr 8 i 10.

 Piątek, 9 stycznia,  ul. Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

 Sobota, 10 stycznia,  ul. Wołodyjowskiego – bloki nr 3, 6, 7, 9 i 11.

 Poniedziałek, 12 stycznia,   ul. Juranda – bloki nr 1, 3 i 5.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii.

 III. W przyszła niedzielę;

 

5. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia.

 6. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się za tydzień w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

 7. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu  w przyszłą niedzielę w Starym kościele o godzinie 16.00. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

8. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II –  proszą o wsparcie materialne, związanej z wykończeniem tego domu, którego budowa trwa od kilku lat.  Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej  pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na dokończenie budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

 IV. Ogłoszenia inne

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową w na przełomie kwietnia i maja do Ziemi św. Informacje w gablocie ogłoszeń.

10. Spotkanie opłatkowe Honorowych Dawców Krwi  – w sobotę  o godz.18. Msza św. i w parafii  NSJ  przy ul. Kunickiego 128. Serdecznie zapraszamy krwiodawców.

11. Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.