Niedziela Świętej Rodziny – 28.12.2014

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00. 

 II. W tym tygodniu:

2. W środę  ostatni dzień roku 2014. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2015. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00  Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący   Nowy Rok.

3. W czwartek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego.  Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź?. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

 4. Od piątku 2 stycznia  rozpoczyna się wizyta kolędowa.

 Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 Piątek, 2 stycznia,  ul. Irydiona – bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10.

 Sobota, 3 stycznia,  ulice: Namysłowskiego, Struga oraz ul. Leonarda – bloki nr 5, 7 i 9.

 Poniedziałek, 5 stycznia,   ul. Leonarda – bloki nr 11 i 13 oraz ul. Krasińskiego – bloki nr 10           i 12.

 Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na dalsze prace remontowe w kościele i klasztorze. 

 5. Dni odnowy wewnętrznej:

 I czwartek  – w Nowy Rok.

 I piątek ? z racji ferii nie będzie Mszy św. o godzinie  16.30. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był  u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi w I piątek.  Prosimy w miarę możliwości o skorzystanie ze spowiedzi w godzinach porannych, gdyż popołudniu będzie mniejsza ilość kapłanów.

 I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie  zakończone procesją..

III. W następną niedzielę:

6. Czwarta edycja koncertów ?Bliżej Żłóbka? na Poczekajce  rozpocznie się w przyszłą niedzielę. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno- instrumentalnego CAMERATA LUBELSKA o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny.

 IV. Ogłoszenia inne:

7. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.