W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23.11.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarni parafialnej po Mszach św. (wejście przez Punkt ksiązki)  do wsparcia materialnego akcji  Pomocnik św. Mikołaja.  Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki w tym roku to 80 zł. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja?. Za każdy dar z serca dziękujemy. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj.

2. Zapraszamy dziś na spektakl muzyczny Flamenco Namiętnie – reż. Krystyna Janda, wykonawca: Corazon Flamenco. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.15. w amfiteatrze. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie. Gorąco zapraszamy.

 3. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Błonie. na Różańcu o 17.25 i Msza św. o 18.00 za zmarłych.

 II. W tym tygodniu:

4. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się we sobotę. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30 a w niedzielę o godzinie 7.00.

 5. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny naszego współbrata: o. Andrzeja Derdziuka ? prorektora KUL i  asystenta grupy modlitwy O. Pio.  Zapraszamy na Mszę  św.  w jego intencji w sobotę o godz. 6.30.

 III. W przyszłą niedzielę:

 6. Za tydzień –  I Niedziela Adwentu – okresu rozpoczynającego Nowy Rok Kościelny.

 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie  18.00.

 IV. Ogłoszenia inne:

 8. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcje Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Dziś przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-15.00  prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych:  żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy.

 9. W gablotach ogłoszeń znajdziemy informacje na temat bezpłatnych kursów komputerowych.

10.  Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka na domowe ciasto zaprasza nas Liturgiczna Służba Ołtarza.

 11. Dziękujemy za wszelkie oznaki  życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają  modlitwą  i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.