33 Niedziela Zwykła – 16.11.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:  

1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

 2. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II  – dziś o godzinie 18.00.

 3. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych i starszych na spotkanie z ks. prof. Adamem Rybickim, ekspertem w dziedzinie duchowości mężczyzny. Spotkanie zatytułowane “Kobieta i mężczyzna: razem ku dojrzałości” odbędzie się w amfiteatrze o godz. 19:00.  

 4. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Sienkiewicza.

 II. W przyszłą niedzielę:

 5. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe.

 6. Msza św. za wstawiennictwem O. Piow przyszłą niedzielę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 7. W przyszłą niedzielę  zapraszamy na spektakl muzyczny ?Flamenco Namiętnie? – reż. Krystyna Janda, wykonawca: Corazon Flamenco Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.15. w amfiteatrze. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie.

 III. Ogłoszenia inne:

 8. W sobotę św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu.  Naszemu organiście panu  Pawlowi, chórowi parafialnemu, scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele dziękując za ich posługę życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

 9. Za miesiąc Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy sześć lat temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 200 paczek dla dzieci z naszej parafii W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako  Pomocnik św. Mikołaja.  Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 80 zł) Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 23 i 30 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia. którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii. Można też ofiarę wpalcić na konto parafialne z dopiskiem: Pomocnik św. Mikołakja ” Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.

 Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w  sobotę 6 grudnia o godzinie r. o godz. 14.00 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

 10. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają na smaczne ciasto i kawę Franciszkański Zakon świeckich i Młodzież Franciszkańska.

 11. Dziś wybory samorządowe. Zachęcamy do uczestnictwa i wybrania osób odpowiedzialnych, kierujących się w życiu zasadami opartymi na Ewangelii, dbających o nasze Miasto i region.

 12. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają modlitwą  i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Życzymy Wam owocnego tygodnia wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.