Uroczystość Poświęcenia Koscioła – 26.10.2014 r.

I. W tę niedzielę:

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na potrzeby KUL-u przez studentów tej uczelni.

 2. W ramach warsztatów z duchowości z zakresu uzależnień ? dziś – zostanie odprawiona Msza Św rocznicowa, miejscowej grupy AA i Al-Anon, w starym kościele, o godz.16.00. Zapraszamy.

 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – dziś o godzinie 18.00.

 4. Lubelska Federacja Bardów wystąpi w pełnym składzie z Koncertem “Klechdy Lubelskie” ? dziś o godzinie 19.30 w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny.  Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na “Paczkę od Świętego Mikołaja”. Organizatorem jest Rada Dzielnicy Konstantynów w porozumieniu z Parafią. W imieniu Organizatorów zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

5. W sobotę? 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na cmentarzu Majdanek Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. Przypominamy, że od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

 6. W sobotę też przypada I sobota miesiąca z racji uroczystości nie będzie wieczorem nabożeństwa i procesji po Mszy św.  godzinie 18.00

 7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w sobotę 1 listopada

 8. W niedzielę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przez miesiąc listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a  o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą.  Przy stolikach znajdziemy informacje, w którym tygodniu czytane będą kartki wypominkowe podczas modlitwy różańcowej z poszczególnych osiedli. Cyfrą arabska na kartach wypominkowych zaznaczamy  tydzień czytania wypominek. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

 III. Ogłoszenia inne:

 9. Trwa zbiórka makulatury, przez którą wspieramy materialnie wykończenie przychodni zdrowia w Essassa w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii do poniedziałku do godziny 15.00.

 10. Dziś do kawiarenki U Franka na ciasto zapraszają członkowie Biura Radia Maryja

 11. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.