29 Niedziela Zwykła – 19.10.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy szczególnie podczas wieczornej modlitwy różańcowej. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę.

 2. Rekolekcje “na dzień dobry” dla studentów, a także młodzieży przed i po studiach – rozpoczną się dziś po Mszy wieczornej. Mają one pomóc dobrze rozpocząć nowy rok akademicki. Rekolekcje poprowadzi O. Tomasz Mantyk wraz z duszpasterstwem młodzieży. Spotkania od niedzieli do środy o 19:00. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 

 II. W tym tygodniu:        

 3. W środę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Msze św. w porządku dnia powszedniego z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.

 3. Zapraszamy młodzież na Warsztaty dziennikarskie “Zrozumieć media”, które odbędą się w amfiteatrze w czwartek. Rozpoczęcie warsztatów o godzinie 10.00. Rejestracja uczestników od godziny 9.30.Warsztaty są skierowane do uczniów szkól średnich i studentów ( dopuszczalna jest także  III klasa Gimnazjum).Warsztaty prowadzą: Wykładowcy, Specjaliści i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

 4. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w czwartek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

 5. W ramach Tygodnia Misyjnego od piątku do poniedziałku na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie wykończenie przychodni zdrowia w Essassa w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii.

 6. W ramach nawiedzin obrazu Matki Bożej Latyczowskiej przez lubelskie parafie, jesteśmy zaproszeni w najbliższą sobotę do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej na różaniec o godzinie 17.25 i na Msze św. o godzinie 18.00 a po niej czuwanie. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Latyczowskiej.

 III. W następną niedzielę:

 7. Za tydzień przed kościołami Lublina prowadzona będzie zbiórka na potrzeby KUL-u przez studentów tej uczelni.

 8. W ramach warsztatów z duchowości z zakresu uzależnień ? w przyszła niedzielę – zostanie odprawiona Msza Św rocznicowa, miejscowej grupy AA i Al-Anon, w starym kościele, o godz.16.00. Zapraszamy.

 9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

 10. Lubelska Federacja Bardów wystąpi w pełnym składzie z Koncertem “Klechdy Lubelskie” ? w przyszłą niedziele o godzinie 19.30 w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny.  Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na “Paczkę od Świętego Mikołaja”. Organizatorem jest Rada Dzielnicy Konstantynów w porozumieniu z Parafią.

 IV. Ogłoszenia inne:        

 11. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary przekazaliśmy w kwocie 9 020 zł do  Fundacji ?Dzieło Nowego  Tysiąclecia?.

 12. Dziś do kawiarenki U Franka na ciasto zapraszają członkowie Grupy Modlitwy Ojca Pio.

 13. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie podejmowane prace w parafii. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzien.