28 Niedziela Zwykła – 12.10.2014 r.

I. W tę niedzielę:

1. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

  II. W tym tygodniu:

2. W poniedziałek 13 października, przypada wspomnienie bl. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie  Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

3. Odpowiadając na prośbę wielu parafian o wprowadzenie stałego nabożeństwa za przyczyną św. Jana Pawła II – każdego 16-tego dnia miesiąca będziemy modlić się na Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 powierzając intencje składane w zakrystii na Msze św. zbiorową, pogłębiając nauczanie  św. Jana Pawła II. Pierwsza Msza św. już w najbliższy czwartek.

4. W sobotę obchodzimy święto  św. Łukasza –  Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Msza św. za pracowników Służby Zdrowia w Archikatedrze Lubelskiej  w piątek o godzinie 19.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.  Zachęcamy do modlitwy.

 

III. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną.

 6. Rekolekcje “na dzień dobry” dla studentów, a także młodzieży przed i po studiach – rozpoczną się w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej. Mają one pomóc dobrze rozpocząć nowy rok akademicki. Rekolekcje poprowadzi O. Tomasz Mantyk wraz z duszpasterstwem młodzieży. Spotkania od niedzieli do środy o 19:00. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 

7. Nowy cykl kazań katechizmowych dotyczacych problematyki sumienia i spraw spolecznmych rozpocznie sie w przyszłą niedzielę.

 IV. Ogłoszenia różne:

8. Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I ? tydzień (od 3 listopada) z osiedla Konstantynów II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie. Kartki nieoznaczone będą czytane w dniach 1- 2 listopada.

9. Do kawiarenki u Franka zaprasza nas na dobre ciasto  młodzież z gimnazjum nr 7,  która pięknie się przygotowała. Nie zawiedźmy ich zapału. Korzystając z kawiarni wspieramy dzieła prowadzone przez Stowarzyszenie.

10 Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.

 11. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.