27 Niedziela Zwykła – 05.10.2014

I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Spotkanie popielgrzymkowe ? dziś o godzinie 19:00 w sali konferencyjnej.

  II. W tym tygodniu:

 2. Ksiądz dziekan zaprasza na odpust Matki Bożej Różańcowej ?święto patronalne parafii przy ul Bursztynowej we wtorek o godzinie 18.00.

 3. Inauguracja roku liturgicznego dla ministrantów i ich rodziców rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w piątek  bardzo prosimy o obecność.

 4. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 5. Zapraszany młodzież na Warsztaty wokalne śpiewu rozrywkowego, które rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do niedzieli. Szczegóły dotyczące zapisów – na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Warsztaty są realizowane w ramach projektu: Z Kulturą do Nieba realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Urządu Miasta Lublin.

 III. W przyszłą niedzielę:

 6. W ramach XIV Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę ofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte 2500 osób.

 7. Pierwsze spotkanie duszpasterstwa młodzieży – w przyszłą niedzielę po Mszy o 18:00. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studencką i starszą.

 IV. Ogłoszenia inne:

 8. Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej w kościele, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.

 9. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

 10. Koncert poetycko?muzyczny Rapsodia Maryjna – ?TOTUS TUUS? pod patronatem Ks. abp Stanisława Budzika z okazji Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę o godzinie 20:15 w Archikatedrze Lubelskiej. Koncert wykonają artyści scen krakowskich.

 11. Dziś do kawiarenki u Franka na domowe i ciasto i kawę zapraszają członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

 12. Zakończyły się różne formy wakacyjnego odpoczynku organizowane dla dzieci młodzieży z naszej parafii. W wakacjach na Poczekajce uczestniczyło w dwóch turnusach  50 dzieci. W oazach, obozie dla ministrantów i wyjeździe scholii uczestniczyło ponad  150 osób. Wszystkie formy wypoczynku zostały dofinansowane ze środków zebranych podczas Dni parafii, ze środków Stowarzyszenia i parafialnych  na kwotę  23 600 tys. zł. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli to dzieło i tym którzy włączyli się w prowadzenie  i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wyrażam ogromną wdzięczność w imieniu swoim i  Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka za Waszą hojność w przekazaniu 1% z podatków. W tym roku Urzędy Skarbowe przekazały nam kwotę 33 375   zł. Pozwoli to nam lepiej przygotować dzieła prowadzone przez parafię i Stowarzyszenie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie wykonane prace remontowe w kościele. Niech  Matka  Boża  Różańcowa pomaga  nam pokonywać rożne trudności  i  uprasza opiekę Boża dla naszych Rodzin.