25 Niedziela Zwykła – 21.09.2014 r.

  I. W tę niedzielę:

 1. Dziś w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie  zapraszamy na  spotkanie ze znanym egzorcystą Ks. Eugeniuszem Derdziukiem Temat ?Magia, okultyzm, ezoteryzm ? mit czy rzeczywistość?. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wydarzenie organizowane w są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

 II. W tym tygodniu:

2. W liturgiczne  wspomnienie św. O. Pio.  we wtorek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 podczas tej Mszy św. będziemy modlić się przez przyczynę św. O. Pio we wszystkich intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

 3. Klub Seniora zaprasza na wieczór autorski p. Waldemara Michalskiego, lubelskiego poety, publicysty, sekretarza Zarządu Wschodniej Fundacji Kultury “Akcent”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 września o godz. 17 w sali konferencyjnej.

4. W czwartek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. O godz.. 17.00 Godzinki o św. Franciszku a  o godz. 18.00 na Msza św. z kazaniem nowennowym.

5. Pierwsze po wakacjach spotkanie dzieci  i młodzieży Ruchu Światło – Życie w piątek o godzinie 17.30 w Sali oazowej. Zapraszamy także osoby nowe, które chciałyby dołączyć do wspólnoty oazowej.

 6. Msza św. imieninowa O. Tomasza Mączewskiego ? wikarego naszej parafii w poniedziałek o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 II. W przyszłą niedzielę:

 7. Akcja ?Koronka na ulicach Miast? w przyszła niedzielę o godzinie 15.00. Zgromadzimy się na wspólną modlitwę  przed sklepem  E. Leclerc oraz  przy obelisku Powstańców Styczniowych przy skrzyżowaniu Monte Cassino i Al. Kraśnickiej.

 8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

 9. Spektakl – komedia ?Rosja według Czechowa?   – część druga ? w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego w przyszłą niedzielę w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wydarzenie realizowane jest przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie w ramach projektu  ?Z  Kulturą do Nieba?.  Wydarzenie organizowane w są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

III. Ogłoszenia inne:.

10. Nasza parafia wraz z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Lublinie zaprasza do Policealnej Szkoły Medycznej kształcącej w zawodach: opiekun medyczny i asystent osoby niepełnosprawnej. Nauka jest bezpłatna, trwa rok, kończy się egzaminem zawodowym dającym uprawnienia do pracy na terenie Europy.  Zajęcia rozpoczną się w ostatnią sobotę września w sali konferencyjnej. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką.

 11. Dziś po wakacyjnej przerwie do kawiarenki U Franka na domowe ciasto  zapraszają członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka.

 12. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.