17 Niedziela Zwykła – 27.07.2014

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek rozpoczyna się I turnus Wakacji na Poczekajce. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi. Zapisy w kancelarii.

 2. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w czwartek – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia –  w dniu składania bagaży. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby. Można też ofiarować warzywa, ziemniaki, ogórki, cukinie. Warzywa można dostarczyć przy furcie 2 sierpnia od 17.00.

3. W sobotę – 2 sierpnia, w naszej parafii przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka  Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i  o godzinie 18.00 Msza św. z   Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego.

II. W przyszłą niedzielę:

4. XXXVI Pielgrzymka Lubelska rozpocznie się w niedzielę – 3 sierpnia Mszą św. o godzinie 8.30 w katedrze Lubelskiej. Wraz z grupą 3 prowadzoną przez O. Tomasza Mantyka z  naszej parafii wyruszą na pielgrzymi szlak. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu przy swoich codziennych obowiązkach, do duchowego pielgrzymowania z pątnikami na Jasną Górę. Można to czynić przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy św., ofiarowanie swojej pracy, cierpienia oraz innych drobnych aktów pokutnych. Dziękujemy tym,  którzy wspierają materialnie uczestników pielgrzymki.

 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I Piątek miesiaca. Spowiedź poł godziny przed mszami św. nabożenstwo wynagradzające o godzinie 17.30. 

I sobota miesiąca ? porządek świąteczny.

III. Ogłoszenia inne:

 6. Kancelaria parafialna  w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00.

 7. W Biurze Radia Maryja oraz Punkcie Ksiązki w godzinach urzędowania można złożyć podpis w obronie prof. Bogdana Chazana.

 8. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Chełmie i Parczewie w sobotę 9 sierpnia. Koszt 30 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

9. Dziś w naszej parafii żegnamy O. Andrzeja Cebulę ? wikarego parafii, duszpasterza Ruchu- światło- życie, duszpasterza dzieci i opiekuna scholi dziecięcej ?Barka?. Dziękujemy mu za jego posługę, gorliwość szczególnie w duszpasterstwie dzieci i posługę sakramentalną. Życzymy zdrowia i opieki Bożej w podjęciu nowych obowiązków w naszym klasztorze w Nowym Mieście n. Pilicą.  Nowym wikarym parafii został O. Tomasz Mantyk ?neoprezbiter, któremu życzymy sił, zapału duszpasterskiego i dużo ludzkiej życzliwości pośród nas.

 9. Jeśli pogoda pozwoli w tym tygodniu zakończy się remont wnęk zewnętrznych. Podczas prac remontowych pojawiło się dużo nieplanowanych ?niespodzianek? co znacznie podwyższyło koszty wykonania prac. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie materialne, które pomoże nam zapłacić za wykonane prace. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość i za wszelkie oznaki dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.