Uroczystość Zeslania Ducha Świętego – 08.06.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu “O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. O godz. 13.00 trzech naszych diakonów przyjmie (przyjęło) święcenia kapłańskie i jeden brat święcenia diakonatu z rąk Ks. biskupa Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 2. Ogólnopolska zbiórka środków materialnych na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach  – dziś do skarbon przy wyjściach z kościoła.

 II. W tym tygodniu:

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt –  święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 – kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św.

 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 18.00 i na nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

5. W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas Parafialny Festyn Rodzinny ze św. Janem Pawłem II “Wspólnota to ty i ja”. Wielu z nas nie trzeba namawiać, bo wiemy, jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu będzie można zdobyć ciekawe nagrody, w tym bardzo cenne jak: tablet, rower górski, sprzęty agd. Bogata oferta gastronomiczna  (obiadu w domu nie trzeba szykować). Znane kuchnie zakonne: Sióstr Kapucynek (znane na cały Lublin spaghetti) i Braci Kapucynów (ruskie pierogi i odlotowe gołąbki). Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii. Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru). Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii.  Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 na ogrodzie klasztornym. W razie niepogody w amfiteatrze.

Natomiast o godzinie 20.00 zapraszamy na zabawę z zespołem Bethel w rytmach muzyki reggae .

Bardzo gorąco zapraszamy i  prosimy, abyśmy licznie uczestniczyli w tym święcie naszej parafii. W ubiegłym roku w festynie uczestniczyło kilka tys. ludzi.  Nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób. Mamy głęboką nadzieję, że nas nie zawiedziecie i wszyscy będziecie się świetnie bawić!! Program jest na plakatach wywieszonych przed kościołem, na stronie internetowej, a na stolikach są wyłożone folderki z zaproszeniem. Festyn jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego. Uczestnicy mogą przynieść butelki typu PET, puszki i nakrętki do specjalnie wystawionych przy ogrodzie kontenerów.

 III. W przyszłą niedzielę:

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w niedzielę na Mszy św. o godzinie 13.00. Po Mszy św. zostaną wręczone indeksy. 

7. Uroczystość Najświętszej Trójcy będziemy bchodzić w przyszłą niedzielę –  kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

8. Akcja ?Oddaj krew z Chrystusem? – zostań Honorowym Dawcą Krwi i oddaj krew w przyszłą niedzielę – w naszym kościele w sali konferencyjnej, w godz. 9.30-14.30. Szczegóły akcji w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 IV. Ogłoszenia różne:

9. W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi w sobotę 28 czerwca  o godz. 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25- i 50-lecia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

10. Zakończyły się XXI Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. W turnieju wzięło udział 186 chłopców w 20 drużynach. Projekt ten byłrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów, a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród, sędziom oraz odpowiedzialnym wolontariuszom ze Stowarzyszenia.

 11. Dziś do kawiarenki parafialneju U Franka  zaprasza Młodzież Franciszkańska i Franciszkański Zakon Świeckich na dobre ciacho.

 12. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i ofiary składane na wsparcie prac remontowych  w naszym kościele. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.