Uroczystość Wniebowstąienia Pańskiego – 01.06.2014 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy dziś Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za Św. Jana Pawła II. W ramach tego święta  dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dziś Marsz Życia w Lublinie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

 II. W tym tygodniu:

 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

     I   czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od   godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

      I Piątek – dodtakowa spowiedż dla dzieci o godzinie 16.00 i msza sw. o godzinie 16.30.   

     I     sobota – zapraszamy na  Mszę św. z Nieszporami i czuwanie  modlitewne zakończone procesją

5. Trwa Nowenna  do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na  nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek, i  piątek o godzinie 19.00 w kościele.   W sobotę o godzinie 19.30, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią z nałożeniem rąk i agapą. Szczegóły czuwania na stronie internetowej.

 III. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 3 diakonów z naszego Seminarium ? przyjmie świecenia kapłańskie  a jeden brat święcenia diakonatu – o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ponad 1,5  godziny, dlatego też osoby nie zainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

7. Zbiórka środków finansowych na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.
W powodzi ucierpiało ok. miliona ludzi.  Nie mają dostępu do wody pitnej. Kilkadziesiąt tysięcy z nich zostało ewakuowanych. Ze względu na panujące upały jest bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedziele do skarbon przy wyjściach z kościoła .

 IV. Ogłoszenia inne:

 8. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię:

  •  wycieczkę autokarową do Łagiewnik, Wieliczki i Krakowa w dniach 27-29 czerwca.  Koszt wyjazdu to 320zł. Wszelkie informacje w Klubie Seniora lub pod nr telefonu 601 165 278.
  •  Do sanktuariów krajów Belgi, Holandii, Luksemburga i Londynu w lipcu-  zostały tylko 3 miejsca wolne
  •  Do Ziemi św. z Jordanią w listopadzie

 Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

 9. Zbliża się oczekiwany przez wielu z nas festyn parafialny na Poczekajce , który w tym roku odbędzie się w sobotę 14 czerwca. sztab przygotowujący to wydarzenie zwraca się do nas z prośbą o włączenie się w przygotowania do tego święta naszej parafii przez ofiarowanie nowych przedmiotów na wykorzystanych podczas loterii, słodyczy czy też środków materialnych. Przypominamy, że przekazywanie artykułów spożywczych na rzecz Stowarzyszenia, które jest Organizacja Pożytku Publicznego jest zwolnione jest z podatku VAT.  Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło.

10 .Dziś na smaczne ciasto i własną kawę do kawiarenki parafialnej u Franka  zaprasza Wspólnota odnowy w Duchu Świętym.

 11. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci w dniu ich święta. Przed kościołem przez młodzież rozprowadzane są słodkie cegiełki: słodycz Poczekajki- z krówkami w środku i  Kapucyńskie serca w pięknych kuferkach. Cena wyjściowa 5 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy  materialnie wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne wsparliśmy na ponad 20 tys. zł.

 12. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i  obfitości darów Bożych w codziennym życiu a wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy dużo radości w sercu, kochanych ludzi wokół siebie i nieustannej przyjaźni z Jezusem.