V Niedziela Wielkanocna -18.05.2014 r.

 I W dzisiejszą niedzielę:

1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele”

 2. Uroczysty Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin p.t. Szukam Twoich śladów?. – dziś o godzinie 19.15 w naszym kościele. Koncert oparty na kompozycjach Piotra Selima do tekstów Hanny Lewandowskiej, Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego. W koncercie wystąpi Piotr Selim z kwartetem i Chórem UMCS-u Szczegółowe informacje na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Lublin. Wstęp wolny.

 II. W tym tygodniu:

 3. Msza św. za przyczyną O. Pio w piątek o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

 4. Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez znanego muzyka Joszko Broda  – od godziny 9.00. Natomiast o godzinie 12.00 zapraszamy na Koncert Rodzinny. Joszko Broda. Dzieci z Brodą. Oba wydarzenia w najbliższą sobotę w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny. Zapraszamy na wspaniałą zabawę. Wydarzenia te realizowane są przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Lublin

 III. W przyszłą niedzielę;

 5. Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? Sz. P. 38; 9.30 – z grupy parafialnej i 10.00 z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej.

 6. Studenci KUL-u będą zbierać przed kościołem w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Uczelni.

 7. Spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafii  – w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej.

 8.  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszłą niedziele o godzinie 18.00.

 9. Spotkanie organizacyjne  dla wszystkich Rodziców Ministrantów w przyszłą niedzielę po Mszy św. dla dzieci o 11.30 w sali konferencyjnej. Spotkanie dotyczyć   będzie wyjazdu na obóz ministrancki. Na spotkanie zaprasza o. Tomasz ? opiekun.

 10. W przyszłą niedziele członkowie Stowarzyszenia będą zbierać podpisy pod projektem zmian w kodeksie karnym chroniących małoletnich przed demoralizacją. Potrzebny będzie nr PESEL.

 IV. Ogłoszenia różne:

11.  Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 7 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy w Punkcie Książki. 

12.  Klub Seniora organizuje wycieczkę autokarową do Łagiewnik, Wieliczki i Krakowa w dniach 27-29 czerwca.  Koszt wyjazdu to 320zł. Wszelkie informacje w Klubie Seniora lub pod nr telefonu 601 165 278.

13.  Instytut Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza wszystkich miłośników muzyki kościelnej na ?Dzień otwartych drzwi?. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie program studiów licencjackich i magisterskich oraz udzielone zostaną szczegółowe informacje na temat profilu kształcenia przyszłych organistów, muzyków kościelnych i nauczycieli muzyki. Spotkanie odbędzie się 31 maja  o godzinie 12.00 w sali C-1038.

 14. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają rodzice dzieci ze scholii dziecięcej ?Barka? na dobre ciacho.

 15. W tym tygodniu rozpocznie się konieczny remont, polegający na wykonaniu izolacji pod posadzką w zewnętrznych wnękach kościoła, alby zabezpieczyć przed dostawaniem się wody do dolnych sal duszpasterskich w piwnicach. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

16. W środę rano w szpitalu przy. Al. Kraśnickiej zmarł O. Czesław Studnicki w 79 roku życia. Zapisał się w naszej pamięci jako kapłan otwarty na potrzeby ludzi, cierpliwy duszpasterz ludzi chorych. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek w naszym kościele.