III Niedziela Wielkanocna – 04.05.2014 r.

 I. W Dzisiejszą niedzielę:

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży?. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu? Podczas wizyty duszpasterskiej zauważyliśmy, że w wielu domach znajdują się Biblie – Brytyjskiego Wydawnictwa Biblijnego i innych odłamów chrześcijaństwa , które nie są zgodne z kanonem ksiąg Pisma św. Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do nabycia Pisma św. w przekładzie katolickim w naszym Punkcie Ksiązki czy księgarniach katolickich. Biblie innych wyznań można przynieść do zakrystii.

 II. W tym tygodniu:

 2. Arcybiskup Stanisław Budzik w czwartek obchodzi dzień swoich imienin. Polecamy jego osobę modlitwie i wstawiennictwu św. Stanisława biskupa ? Patrona Polski.

 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

 III. Ogłoszenia różne:

 4. Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2015 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) ? do 30 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.

 5. W imieniu parafii i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy przekazali 1% ze swoich podatków. Dziękujemy także tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy wypełnianiu zeznań podatkowych.

 6. Ponawiamy informację i prośbę Organizatorów. W dniach 20-22 czerwca 2014 r. w Lublinie odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Przyjedzie do naszego miasta ponad 1500 osób z całej Polski. Organizatorzy zwracają się z do nas z prośbą o przyjęcie tych Rodzin do naszych domów. Rodziny wielodzietne składają się od 5-10 osób. Rodziny te trzeba przyjąć na trzy noclegi i ofiarować trzy śniadania. Rodziny te nie potrzebują luksusowych warunków. Mogą spać na materacach. Rok 2014 został przez papieża Franciszka ogłoszony Rokiem Rodziny. Daje nam to okazje do okazania gościnności i troski o rodziny wielodzietne. Brakuje jeszcze 50 noclegów. Zgłoszenia można składać w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 7. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.