Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2014

1. Dziś wielokrotnie śpiewamy radosne Alleluja. Jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajki życzę wielkanocnej radości, pełnych miłości i życzliwości Świąt w Rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii i klasztorze.

 I. W tym tygodniu:

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin wraz z ojcem Szczepanem, zaprasza na trwający już cykl spotkań modlitewnych w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Modlitwa i nauczanie odbywają się w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w każdy wtorek o godzinie 19.30. Serdecznie zapraszamy.

6. Wchodzimy w ostatni tydzień przed kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. W naszej parafii chcemy przygotować się do tego wydarzenia duchowo przez Triduum bezpośrednio przygotowujące nas do tej uroczystości. Od czwartku do soboty zapraszamy na kolejne dni nowenny o godzinie 17.30 na Msze św. o godzinie 18.00 z okolicznościowym kazaniem i adoracje Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00 z rozważaniami Jana Pawła II. W czwartek szczególnie zapraszamy Rodziny z dziećmi, w piątek ludzi starszych a w sobotę młodzież. Niech nas nie zabraknie w tym duchowym przeżyciu. Na dzień kanonizacji przystrójmy nasze domy i balkony flagami papieskimi i narodowymi.

7. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.