V Niedziela Wielkiego Postu – 06.04.2014 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 przed kościołem w godzinach 8.00 – 14.00 prowadzi Kiermasz palm.

2.  Koncert Wielkopostny Stabat Mater ? od lamentu do nadziei w wykonaniu Chóru Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS i Orkiestry Trybunału Koronnego pod dyrekcją p. Joanny Ćwirko – w naszym kościele dziś o godz.19.15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 II. W tym tygodniu:

3.  Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie różańcowej z rozważaniami papieskimi przed kanonizacją Jana Pawła II ? codziennie godzinie 17.25.

 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin, działająca przy naszej parafii zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium  jest propozycją ożywienia swojej relacji z Bogiem i ma charakter rekolekcji skierowanych do osób dorosłych. Jest to cykl 10 spotkań obejmujących wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach, całość dopełnia indywidualna modlitwa i rozważanie Pisma Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe, a także osoby poszukujące Boga i swojej życiowej drogi. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 8 kwietnia, o godzinie 19:30 w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

   III. W przyszłą niedzielę:

5. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

 6. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 29 jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji głównym ich punktem będzie o godz. 12.30 procesja z przed Metropolitarnego Seminarium Duchownego i o godzinie 13.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w archikatedrze lubelskiej. Szczegóły na plakacie.

7. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci?. Szkolne kolo Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocy na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

 8. Zapraszamy na projekcję filmu Pasja w naszym amfiteatrze w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

 9. Z racji niedzieli palmowej w przyszłą niedziele nie będzie nabożeństwa fatimskiego.

 IV. Ogłoszenia inne:

10. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 80 paczek.

 11. W gablotach ogłoszeń zaproszenie na sympozjum na KUL-u na temat: Miłość, małżeństwo, Rodzina jako wyzwanie pedagogiczne w czasach seksualizacji młodzieży.

12.  Na uczelniach lubelskich w dniach 9 i 10 kwietnia w godzinach 11.00 -18.00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą ? Dla ciebie to 5 minut dla Kogoś to całe życie?. Osoby zdrowe w wieku 18 -55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Adresy punktów rejestracji w gablocie ogłoszeń.

 13. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zaprasza nas wspólnota neokatechumenalna.

14. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizacje i uczestnictwo w rekolekcjach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Jana Miczyńskiego są w plikach mp3 na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.