IV Niedziela Wielkiego Postu -30.03.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży studentów, młodzieży pozaszkolnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30. Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św. Program rekolekcji wywieszony jest przed kościołem i na naszej stronie internetowej a także Zwiastunie wyłożonym na stolikach. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15.

   II. W tym tygodniu:

2. W sobotę rozpoczęliśmy w naszej Parafii 30-to dniową nowennę przygotowującą nas na przeżycie kanonizacji bł. Jana Pawła II. Codziennie o godz. 17.25 członkowie Domowego Kościoła będą prowadzić Różaniec Papieski. Jest to modlitwa różańcowa z  rozważaniem tajemnic opartym na nauczaniu papieża – Polaka przy wystawionych jego relikwiach. Serdecznie zapraszamy.

 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 I  czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

 I piątek ? spowiedź przed Mszami św. Dla dzieci spowiedź od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00. a po niej komunia św.

 I sobota ? szczególnie zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00 z Nieszporami a po niej nabożeństwo Fatimskie.

4. Klub Seniora zaprasza na wieczór poezji Ireny Ciesielskiej-Piech. Wiersze poświęcone Bł. Janowi Pawłowi II. Recytacja – autorka, oprawa muzyczna – Maria Głowacka. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 18 w sali konferencyjnej.

5. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 przez biskupa Artura Mizińskiego. Sakrament ten przyjmie 72 osoby. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów, które rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00.

 III. W przyszłą niedzielę;

 6. Kazania katechizmowe w przyszłą niedzielę na temat VII przykazania Bożego.

 7. W dniu 6 kwietnia przypada pierwsza rocznica śmierci naszego brata Kaliksta Kloczko.   Msza św. w jego intencji w niedzielę o godzinie 10.00.

 8. Koncert Wielkopostny Stabat Mater w wykonaniu Chóru Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS i Orkiestry Trybunału Koronnego pod dyrekcją p. Joanny Ćwirko – w naszym kościele o godz.19.15. Wstęp wolny.

 9. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 w przyszła niedzielę przed kościołem w godzinach 8.00- 14.00 będzie prowadziło Kiermasz palm.

 IV. Ogłoszenia inne:

 10l. Rozpoczęły się XXI Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie i naszą parafię. Zgłosiło się 20 drużyn w 3 kategoriach wiekowych ? ponad 200 osób. Meczę odbywają się w soboty na boisku na terenie ogrodu. Zapraszamy do kibicowania. Zachęcamy do materialnego wsparcia tego sportowego wydarzenia.

11. Społeczny Komitet budowy pomnika ku czci Bohaterów Monte Cassino, zwraca się z prośbą o wsparcie materialne tego dzieła. Informacje i nr konta bankowego znajdują się w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła.

12. W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła.

13. Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

 14. Dziś do kawiarni u Franka zaprasza nas Służba liturgiczna ołtarza.

15. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu.