I Niedziela Wielkiego Postu – 09.03.2014 r.

 I. W tę niedzielę:

 1. W ramach projektu: Z Kulturą do Nieba realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w ramach formacji duchowej zapraszamy na wykład: Świętość przekazywania ludzkiego  życia, który wygłosi pani prof. Urszula Dudziak. Wykład dziś o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Zachęcamy ludzi młodych i małżeństwa do pogłębienia wiedzy na temat katolickiej nauki o małżeństwie. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

 II. W tym tygodniu:

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  •  Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla gimnazjum i młodzieży o godz. 19.00 a dla dorosłych o 8.30 i 17.00.
  •  Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną. W tym roku kazania pasyjne głosi w naszej parafii O. Piotr Stasiński – rektor naszego Seminarium.

 Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w nabożeństwach wielkopostnych.

 3. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Skarbony na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

 4. Księga Trzeźwości wyłożona jest zakrystii. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu.

 5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na Msze św. z nieszporami o godzinie 18.00 a po niej na nabożeństwo Fatimskiej. Tego dnia wypada I rocznica wyboru obecnego papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Zachęcamy do uczestnictwa we mszy św. i osobistej modlitwie w intencji papieża.

 6. Sztuka ?Fircyk w zalotach” w wykonaniu Teatru Studenckiego “Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ? w sobotę o godz. 14:00 w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny.

 II. W przyszłą niedzielę:

 7. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 III. Ogłoszenia inne:

 

8. Przed nami XXI Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie i naszą parafię. Zapraszamy do wzięcia udziału zawodniczki i zawodników w wieku 10 do 19 lat. Szczegóły na stronie internetowej Parafii i Stowarzyszenia.

 9. Są jeszcze pojedyncze miejsca wolne na pielgrzymki organizowane przez naszą parafię. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 10. Informacje o naborze do szkol i przedszkoli::

  •  Szkoła Podstawowa nr 38 przy ul Wołodyjowskiego zaprasza na Dzień otwartych drzwi w sobotę w godz. 10.00-12.00.
  •  Gimnazjum nr 7 zaprasza na Dni Otwartych Drzwi we wtorek i środę w godzinach od 17 – 19.
  •  Prywatne Przedszkole Motylek przy ul. Jutrzenki 16 lokal 156 zaprasza dzieci z rodzicami na dzień otwarty w środę od godz. od 14.00.

 11. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka w czwartki oferują bezpłatną pomoc w wypełnianiu Pit-ów podatkowych w zamian za ofiarowanie 1% na Stowarzyszenie – w godzinach 16.00-19.00 w Sali nr 3.

 12. Dziś do naszej kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają wspólnoty neokatechumenalne.

 13. Dziękujemy za modlitwę i wspierani materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.