8. Niedziela Zwykła – 02.03.2014 r.

 I. W tę niedzielę:

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Kochająca Matka, zawsze trzeźwa. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.

 2. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

 3. Klub Seniora wraz Urszulą Gronowską, i Jackiem Zaim zapraszają na Spektakl Malowane Słowem i Obiektywem polegający na autorskim czytanie prozy z jednoczesnym wyświetlaniem na ekranie zdjęć tematycznie połączonych z czytanymi utworami, całość ilustrowana muzyką – dziś o godz. 17 w amfiteatrze.

 4. Dziś w naszym kościele prowadzona jest zbiórka ofiar do skarbon przy wyjściach z kościoła na rzecz pomocy wszystkim poszkodowanym w tragicznych wydarzeniach na Ukrainie.

 II. W tym tygodniu:

 5. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Prosimy to zobowiązanie wpisać w Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest w zakrystii – w duchu ekspiacji za grzechy czy też w intencji kogoś kto nadużywa alkoholu. Tego dnia Kościół zaprasza nas do ofiarowania owoców modlitwy i postu w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i ustanie prześladowań na świecie.

 6. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:  

  •  I czwartek – adoracja Najśiętszego Sakramentu w intencji powołań kapalńskich i zakonnych od godziny 15 w kaplicy okrągłej.
  • I. piątek – spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00. a po niej komunia św.

 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

 III. W przyszłą niedzielę:

 9. W ramach projektu Z Kulturą do Nieba realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w ramach formacji duchowej zapraszamy na wykład: Świętość przekazywania ludzkiego życia, który wygłosi pani prof. Urszula Dudziak. Wykład w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w amfiteatrze.

 IV. Ogłoszenia inne:

 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. w maju. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zachęcamy również do uczestnictwa w Pielgrzymce Wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej prze Grzegorza Wielkiego w IV wieku. Szczegółowy program tej pielgrzymki jest wywieszony w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

 11. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zaprasza na ostatkowe ciasto młodzież z Ruchu Światło ? Życie.

 12. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcje zbiórki makulatury na misje. Zebraliśmy ponad 5 ton, co dało kwotę 1575 zł. Następna zbiórka w maju.

 13. Trwają prace porządkowo ?adaptacyjne pomieszczeń za amfiteatrem w najniższej kościoła. Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Życzymy otwartości na Boże Słowo i odważnego wejścia w okres W. Postu.