III Niedziela Adwentu – 15.12.2013 r.

   I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 13 i 15 oraz pakiet 21 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

 2. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży kart świątecznych, ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum przeznaczony jest na pomoc uczniom.

3. Skrutacja Słowa Bożego prowadzona przez Współnoty neokatechumenalne dziś od godziny 16.00 w starym kościele.

 4. Zapraszamy na bardzo ciekawe warsztaty, szczególnie dla rodziców i młodzieży: ?Co we współczesnym świecie mediów zagraża dzieciom i młodzieży? W świecie gier, wampirów i wróżek ? zabawa czy zagrożenie?? – dziś w amfiteatrze ? godzina 17.00. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Więczkowska z Warszawy.

 II. W tym tygodniu;

 5. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Mszą św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.  

6. Ruch Światło – Życie  zaprasza na Godzinę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem – w środę po Mszy Świętej wieczornej. W czasie tej godziny Wspólnota będzie dziękowała Bogu za parafię za posługujących w niej Braci Kapucynów  i uwielbiała Imię Pańskie.

  7. W tym tygodniu w czwartek swoje imieniny obchodzą: O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. w ich intencji w środę o godzinie 6.30.

 III. W przyszłą niedzielę:

 6. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe.

7. Franciszkański Zakon Świeckich i bracia kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską na STACJE FRANCISZEK ? w przyszłą niedzielę godz. 16.00 w sali FZŚ. Tematem spotkania będzie Boże Narodzenie w Greccio.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godzinie 6.30, a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz.18.00.

 9. Spowiedź w naszym kościele: rano w godzinach 6.20 ? 8.30 i po południu od 17.30. Od piątku dyżur spowiedzi po południu rozpocznie się od godziny 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę.

 10. Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

 11. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zrobić 100 paczek świątecznych.

 12. Harcerze włączają się w ogólnopolski projekt Akcja paczka przygotowujący paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na terenach byłych kresów Rzeczypospolitej. Informacje dla osób, które mogą wesprzeć tę akcję artykułami żywnościowymi, znajdują się na plakatach.

 13. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w maju przyszłego roku. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy u proboszcza parafii.

 14. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas harcerze z naszej parafii. Warto skorzystać.

 15. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga, szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.