Uroczystość Niepokalnego Poczęcia N.M.P. – 08.12.2013 r.

 I. W dzisiejszą niedziele:

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. W poniedziałek, wtorek i środę- Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30 ( Roraty), 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży o godz. 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, w którym o. Piotr Stasiński jest rektorem. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie także można złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

 2. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – przy wyjściach z kościoła można nabyć dziś i za tydzień wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 10,13, 15 i dwupak 21 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacje dla dzieci z rodzin ubogich. Za tydzień odbędzie się kiermasz stroików i kartek świątecznych wykonanych przez młodzież z Gimnazjum nr 7.

 3. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany dziś w naszym kościele godz. 19.15. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki

 4. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 II. W tym tygodniu:

 5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: w poniedziałek O. Wiesław Wyszyński ?duszpasterz chorych. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30. Natomiast w środę swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30. Polecamy Solenizantów Waszym modlitwom.

 6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

 7. Klub Seniora przy naszej parafii obchodzi pierwszą rocznicę swego powstania. Zapraszamy do korzystania z zajęć w Klubie ludzi starszych w piątki o godzinie 16.00 w Sali nr 3. Wejście przy kancelarii.

 8.Otwarty dzień skupienia Grupy modlitwy O. Pio w najbliższą sobotę w starym kościele. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeń.

 9. Lubelski Festiwal Muzyki i Słowa im. Przemysława Gintrowskiego w najbliższą sobotę w naszym amfiteatrze. Program obejmuje poranne przesłuchania konkursowe dla uczniów szkół województwa lubelskiego i Galę, która rozpocznie się o godz. 18.00. Usłyszymy laureatów konkursu, a następnie “Powrót? – koncert pieśni Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka, a po nim spektakl ?A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim? w reżyserii Przemysława Tejkowskiego z Teatru Nowego w Rzeszowie. Szczegóły na palakatach.

 10. Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę? o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

 11. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

 III. W przyszłą niedzielę:

 12. Bardzo ciekawe warsztaty szczególnie dla rodziców i młodzieży: ?Co we współczesnym świecie mediów zagraża dzieciom i młodzieży? W świecie gier, wampirów i wróżek ? zabawa czy zagrożenie?? – w przyszłą niedzielę w amfiteatrze ? godzina 17.00. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Więczkowska z Warszawy.

 IV. Ogłoszenia inne:

13.  Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.