32 Niedziela Zwykła – 10.11.2013 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym tym razem w Nigerii. Ten dzień przypomina nam, że także obecnie około 200 milionów Chrześcijan na całym świecie cierpi za wiarę a około 100 000 chrześcijan ginie z powodu wiary w Chrystusa. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbon na pomoc Kościołom w potrzebie. Zachęcamy także do modlitwy w intencji prześladowanych. W piątek o godzinie 19:00 w naszym kościele droga krzyżowa w intencji prześladowanych Chrześcijan. Gorąco zapraszamy

2.  Koncert pieśni patriotycznych: Boże, coś Polskę ? z okazji 95 rocznicy odzyskania Niepodległości w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie pod dyrekcją Renaty Kołodyńskiej-Pydy i akompaniamencie Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak ?dziś o godzinie 19.15. Koncert organizowany jest w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym urzędu Miasta Lublin. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek 11 listopada przypada 95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. według porządku dnia świątecznego: o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Fagi można nabyć u harcerzy przed kościołem.

4. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od dziś będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Krasińskiego.

II. W tym tygodniu:

5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

III. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Zbigniewa Szumiło ?proboszcza w parafii Wilkowie, który poprosi nas o wsparcie finansowe remontu kościoła dotkniętego powodzią kilka lat temu.

IV. Ogłoszenia inne:

7. Społeczny Komitet Organizacyjny Lubelskiego Marszu w Obronie TV TRWAM i Wolnych Mediów w Polsce, zaprasza do udziału marszu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę poprzedzony Mszą Świętą o godzinie 12:30 w Kościele oo. Jezuitów przy ul. Królewskiej.

8. Klub Seniora przy SPP Poczekajka organizuje w dniach 6-8 grudnia br. trzydniową pielgrzymkę do Łagiewnik. W programie pielgrzymki również zwiedzanie Krakowa, Wieliczki i innych ciekawych miejsc. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń oraz w Klubie Seniora lub pod numerem telefonu 601 165 278..Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w tym bardzo ciekawym wyjeździe. Maksymalny koszt pielgrzymki to kwota 300zł.

9. Za miesiąc Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy pięć lat temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 180 paczek dla dzieci z naszej parafii W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 80 zł) Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 17 i 24 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia. którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w w sobotę 7 grudnia o godzinie r. o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

10. Dziś na domowe ciasto do kawiarenki u Franka zaprasza młodzież Oazowa Ruchu Światło ?Życie.

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.