28 Niedziela Zwykła – 13.10.2013 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi XIII Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wielkiego papieża i bliska już jego kanonizacje. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

2. W ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy dziś na żywiołowy koncert polsko-słowackiej kapeli folkowej Góralska Hora zatytułowany “Nuty góralskie z pielgrzymek bł. Jana Pawła II do Polski”. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godzinie 19.15. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

3. Spotkanie z himalaistą Jackiem Telerem pt.: ?Moje górskie ABC? – w czwartek o godz. 18.00 w amfiteatrze naszego kościoła. Jacek Teler gościł już na Poczekajce dwa lata temu, a spotkanie z nim cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jest organizatorem wielu wypraw górskich na czterech kontynentach, ekspertem w temacie gór byłego ZSRR. Z wykształcenia filozof i terapeuta, w latach 1989-2003 zakładał schroniska dla bezdomnych, współpracuje z młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi.

4. W piątek obchodzimy święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Msza św. za pracowników Służby Zdrowia w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 19.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Zachęcamy do modlitwy.

5. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki ? patrona ludzi pracy przypada w sobotę.

6. Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

7. III Kongres Wspólnot z naszej parafii w przyszłą sobotę. Kongres rozpocznie się Msza św. o godzinie 11.00 w kościele. Zaproszenie kierujemy do wszystkich członków wspólnot i tych którzy szukają swego miejsca we wspólnocie parafialnej. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeń.

III. W przyszłą niedzielę:

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną. Tego dnia o godz. 19:00 w amfiteatrze: Spotkanie z o. Januszem Kaźmierczakiem, kapucynem – misjonarzem z Papui Nowej Gwinei, oraz koncert muzyki wczesnochrześcijańskiej w wykonaniu p. Michała Kaczora. Koncert odbywa się w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Ponadto przez cały dzień będzie możliwość nabycia książki o. Janusza Kaźmierczaka ?Papua Nowa Gwinea. W krainie rajskiego ptaka? a także kalendarza misyjnego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie misji kapucyńskich.”

IV. Ogłoszenia różne:

9. Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I ? tydzień (od 4 listopada) z osiedla Konstantynów II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie. Kartki nieoznaczone będą czytane w dniach 1- 3 listopada.

10. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

11. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. z Jordanią w dniach 15-25 listopada. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u proboszcza.

12. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka na kanonizacje Bł. Jana Pawła II. Informacje na temat zapisów w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii.

13. Zapraszamy wszystkich chętnych i spragnionych uwielbienia do udziału w WARSZTATACH NOWEJ PIEŚNI prowadzonych przez muzyków Gospel Rain. Warsztaty odbędą się w dniach 22-24 listopada w naszym amfiteatrze na Poczekajce w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowe informacje na temat zapisów i programu warsztatów na stronie internetowej parafii.

14. Klub Seniora zaprasza na cykliczne wykłady ks. profesora Ryszarda Knapińskiego pt. “Przekaz wiary przez sztukę”. Wykłady odbywają się w siedzibie Klubu w każdy piątek od godz. 16

15. Do kawiarenki u Franka zapraszają na dobre ciasto Młodzież Franciszkańska i Franciszkański Zakon Świeckich.

16.Dziś w naszej wspólnocie klasztornej żegnamy Br. Andrzeja Zajkowskiego, który pełnił funkcje furtiana. Witamy Br. Józefa Grudę, który podejmuje posługę na furcie klasztornej.. Życzymy im laski Bożej i ludzkiej życzliwości.

17. Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.

18. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.