26 Niedziela Zwykła – 29.09.2013 r.

 

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. Prosiła też o modlitwę w intencji grzeszników, ponieważ wielu z nich idzie do piekła, dlatego że nikt się za nich nie modli. We wtorek zaczyna się miesiąc Różańca św., który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.

3. W piątek – 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franiczka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafialnej. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30,10.00, 16.30 i o 18.00 uroczysta Suma po której będzie Transitus – nabożeństwo pamiątki śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Krzysztof Kwiatkowski ? kanclerz Kurii Metropolitalnej. Podczas tej Mszy św. zostaną poświecone dwa nowe witraże. Zapraszamy na tę Msze św. także Ofiarodawców ?fundatorów witraży.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.

I Piątek miesiąca  – dzien wynagrodzxenia za grzechy. msze św. według porządku dnia światecznego. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i  Msza św. o godzinie 16.30.

I sobota – Msza św. o godzinie 18.00 z Nieszporami Maryjnymi i po Mszy św. nabożeństwo zakończone procesją z figurą Matki Bożej.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. ? w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Trwają jeszcze zapisy do chóru parafialnego u pani Wiktorii ?naszej organistki (na chórze organowym) po każdej Mszy św.

7. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. z Jordanią w dniach 15-26 listopada. Informacje u proboszcza parafii.

8. Wspólnota Franciszkanów świeckich zaprasza młodzież i dorosłych, którzy chcieliby żyć Ewangelią za przykładem Św. Franciszka z Asyżu na spotkania w każdą sobotę o godz. 16.00 w okrągłej sali pod kościołem wejście przy okrągłej kapicy.

9. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka na domowe  ciasto i kawę zapraszają przedstawiciele Oazy Rodzin.

10. Wszystkim studentom, także naszym braciom klerykom rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy   i obfitości Bożych darów. Niech obfitość Bożych darów stanie się udziałem waszych Rodzin a św. Franciszek ? patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Boga.