22 Niedziela Zwykła – 01.09.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

            W poniedziałek:

O godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum nr 7

O godz. 9.00 ( w starym kościele) ? dla IX Liceum Ogólnokształcącego

O godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 38

     W środę

O godz. 8.45 dla Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego, Gimnazjum I Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św. Gdyby rozpoczęcie roku w szkole uniemożliwiało udział we Mszy św. zapraszamy w godzinach dogodnych.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I   czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

I piątek ?dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

I sobota ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

II. W przyszłą niedzielę:           

3. Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Kolejne Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się cykl wydarzeń kulturalnych w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, które powstało przy naszej parafii. Wydarzenia organizowane w są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Przez całą niedzielę będziemy gościć Roberta Kościuszko. Poprowadzi on Warsztaty: ?Z kim przystajesz, takim się stajesz? – czyli jak sięgnąć serca nastolatka, aby przekazać mu wiarę i Boże wartości?. Warsztaty odbędą się w amfiteatrze o godzinie 17.00.

III. Ogłoszenia różne:

6. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sil do przekazywania wiedzy a Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.