17 Niedziela zwykła- 28.07.2013 r.

 

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek rozpoczyna się II turnus Wakacji na Poczekajce. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi. Zapisy w kancelarii.

2. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w środę – o godz. 19.00 w starym kościele a po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby. Można też ofiarować warzywa, ziemniaki, ogórki, cukinie. Warzywa można dostarczyć przy furcie 2 sierpnia od 17.00.

3. W piątek – 2 sierpnia, w naszej parafii przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00 Msza św. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Bardzo prosimy o uczestnictwo naszych parafian, bo jest to rzeczywista forma przywiązania do parafii i troski o to, co się w niej dzieje.

4. XXXIII Pielgrzymka Lubelska rozpocznie się w sobotę – 3 sierpnia Mszą św. o godzinie 8.30 w katedrze Lubelskiej. Wraz z grupą 3 prowadzoną przez O. Szymona janowskiego z naszej parafii wyruszą na pielgrzymi szlak. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu przy swoich codziennych obowiązkach, do duchowego pielgrzymowania z pątnikami na Jasną Górę. Można to czynić przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy św., ofiarowanie swojej pracy, cierpienia oraz innych drobnych aktów pokutnych. Dziękujemy tym, którzy wsparli materialnie uczestników pielgrzymki.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek miesiąca – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.

I piątek ? według porządku świątecznego.

I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z   Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. Ogłoszenia inne:

6. Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:

Do Sokółki – we wrześniu

Do Włoch – we wrześniu ?dwa miejsca.

Szczegółowy na temat programu, ceny i zapisów w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii.

8. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.