Pielgrzymka do Ziemi Świętej z Jordanią – 15-25 listopada 2013 r.

(11 dni ? samolotowo-autokarowa)

TERMIN PIELGRZYMKI

15 – 25 listopada 2013 roku

CENA PIELGRZYMKI

1980 zł i 1210 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 420 USD)

 

Osoby, przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 300 zł

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami ? opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

 

1 dzień: Spotkanie pielgrzymów na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 7.25. (Dojazd
na lotnisko autokarem  z Poczekajki). Odlot do Tel Avivu o godz. 10.25. Lądowanie w Izraelu
o godz. 15.20. Hajfa. Góra Karmel ? sanktuarium Stella Maris. Zakwaterowanie w Nazarecie.

 2 dzień: Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie
i Nazaret z czasów Jezusa, źródło Maryi. Góra Tabor ? bazylika Przemienienia Pańskiego. Kana Galilejska ? odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po kolacji ? udział w procesji Maryjnej i międzynarodowej modlitwie różańcowej w bazylice Zwiastowania.

 3 dzień: Jezioro Galilejskie. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha ? sanktuarium Prymatu św. Piotra i Rozmnożenia Chleba. Kafarnaum ? ?Miasto Jezusa?. Przepłynięcie statkiem do Ein Gev. Przekroczenie granicy izraelsko-jordańskiej. Zakwaterowanie w Ammanie.

 4 dzień: Amman ? amfiteatr z czasów rzymskich i cytadela. Jerash ? jedno z najlepiej zachowanych miast z czasów rzymskich.

 5 dzień: Betania ? miejsce chrztu Pańskiego. Góra Nebo ? miejsce śmierci proroka Mojżesza. Madaba ? prawosławny kościół św. Jerzego, w którym znajduje się słynna mozaikowa mapa
z VI wieku. Zakwaterowanie w Petrze.

 6 dzień: Petra. Całodzienne zwiedzanie miasta wykutego w skale: skarbiec, amfiteatr, nekropolia, trybunał i więzienie, klasztor, świątynia skrzydlatych lwów, świątynia Duszary.

 7 dzień: Siq al-Barid ? ?mała Petra?. Zakwaterowanie w obozowisku beduińskim w Jabal Rum. Wadi Rum ? czterogodzinna wycieczka samochodami terenowymi po pustyni. Kolacja w obozowisku beduińskim.

 8 dzień: Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Eilat ? zwiedzanie podwodnego akwarium. Morze Martwe. Przejazd przez Pustynię Judzką. Zakwaterowanie w Betlejem.

 9 dzień: Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, ?Pater Noster?, ?Dominus Flevit?, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu i Kalwarii. Zwiedzanie bazyliki Bożego Grobu.

 10 dzień: Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, Grota mleczna. Syjon Chrześcijański: Wieczernik, kościół Zaśnięcia NMP. Mur Płaczu. Czas na indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu i zakupy.

 11 dzień: Odlot do kraju o godz. 6.10. Lądowanie w Warszawie o godz. 9.15 (powrót z lotniska do Lublina na Poczekajkę autokarem) i  zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

W Izraelu oprowadza duchowny z Polski; w Jordanii miejscowy przewodnik

Kapłani zabierają albę i białą stułę

 

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ: 

  • przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
  • autokar do dyspozycji grupy, przewodnik po miejscach świętych
  • wszystkie bilety wstępu, taksówka na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
  • wiza jordańska, opłaty przekroczenia granic, ubezpieczenie
  • przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

 

Zapisy u proboszcza parafii: O. Waldemar Grubka – 081 4446300 lub kom. 600407351.