Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Bł. Jan Paweł II mówił: ? Wołam od wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia?. Dziś zbierane są przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem zapewniającym ochronę dzieci chorych przed narodzeniem – zakazującym aborcji.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 i na nabożeństwo fatimskie dziś po Mszy św. Nabożeństwo zakończymy procesją z figurą Matki Bożej.

3. We wtorek zapraszamy na Msze św. imieninową o 6.30 – O. Macieja Sokołowskiego ? duszpasterza Odnowy w Duchu Świetnym przy naszej parafii.

4. Odpust św. Feliksa z Cantalice – kapucyna ? patrona dzieci przypada w sobotę. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas Mszy świętych według porządku dnia powszedniego.

5. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie majowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek, i piątek o godzinie 19.00 w kościele.  W sobotę o godzinie 19.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią i agapą. Szczegóły czuwania na plakatach przed kościele i na stronie internetowej.

III. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – świecenia kapłańskie – 2 diakonów z naszego Seminarium odbędą się o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ponad 1,5 godziny, dlatego też osoby nie zainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

7. Pierwsza komunia św. dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i   rodziców w sobotę o godzinie 9. 00.

8. Spotkanie ?Tajemnice wiary – z Grzegorzem Górnym, dziennikarzem ? autorem wielu książek odnoszących się do autentyczności nadprzyrodzonych zjawisk – w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Szczegóły na plakatach.

9. Koncert Pieśni i muzyki Maryjnej ? Do Ciebie Matko śpiewamy– w przyszła niedziele o godzinie 19.00 w naszym kościele.

IV. Ogłoszenia inne:

10. Przypominamy, że jest możliwość przyjmowania komunii św. niskoglutenowej. Taką prośbę należy skierować do osoby udzielającej komunii św. podchodząc na końcu procesji komunijnej.

11. Zachęcamy do obejrzenia fabularnego filmu Cristiada ? opowiadającego o prześladowaniach katolików w Meksyku i wielkiej woli wolności – w 20 latach XX w.. Film grany jest w kinie Bajka przy ul. Radziszewskiego.

12. Dziś do kawiarenki parafialnej na ciasto domowej roboty zaprasza Młodzież Oazowa.

13. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.