VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Msza św. w miesiąc po śmierci Br. Kaliksta będzie odprawiona w poniedziałek o godzinie 6.30. Zachęcamy do składania świadectw i wspomnień z życia brata Kaliksta. Możemy je składać w formie elektronicznej lub pisemnej zostawionej w kancelarii parafialnej.

2. Arcybiskup Stanisław Budzik w środę obchodzi swoje imieniny. Polecamy jego osobę modlitwie i wstawiennictwu św. Stanisława biskupa ? Patrona Polski.

3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

II. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. I. Komunia św. dzieci z Szkoły Podstawowej nr 38 o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

7. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów wykonania witraży w naszym kościele. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

8. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem zapewniającym ochronę dzieci chorych przed narodzeniem ? zakazującym aborcji. Potrzebny będzie numer PESEL.

III. Ogłoszenia różne:

9. Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2013 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 23 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.

10. W imieniu parafii i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy przekazali 1% ze swoich podatków. Dziękujemy także tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy wypełnianiu zeznań podatkowych.

11. Z przykrością informujemy, ze w ostatnim tygodniu złodziej ukradł z jednej z gablot część wot złożonych Matce Bożej w kaplicy okrąglej. Także giną kwiaty posadzone wokół kościoła. Módlmy się o nawrócenie ludzi, którzy czynią zło i nie szanują naszej wspólnej własności.

12. Dziś do kawiarenki parafialnej zaprasza grupa Modlitwy O. Pio wraz z młodzieżą.

13. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu, a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.