Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2013 r.

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja.

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajka życzę wielkanocnej radości, pełnych miłości i życzliwości Świąt w Rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii i klasztorze.

I. W tym tygodniu:

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin wraz z ojcem Maciejem, zaprasza na cykl spotkań modlitewnych w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Modlitwa i nauczanie odbywać się będą w amfiteatrze w każdy wtorek o godzinie 19.30. Pierwsze spotkanie już we wtorek. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższa sobotę o godzinie 18.00 przez biskupa Artur Mizińskiego. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów, które rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ? 16.00 w kaplicy Matki Bożej.
  • I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30.
  • I sobota ? wyjątkowo zapraszamy na Msze św. godzinie 8.00 i nabożeństwo I sobotnie – z racji, ze wieczorem jest Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.