V Niedziela W.Postu -17.03.2013 r.

 

I. W dzisiejszą niedzielę:

 

1. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 przed kościołem w godzinach 8.00- 14.00 prowadzi Kiermasz palm.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin O. Józefa Korzeniowskiego – seniora naszej wspólnoty. Msza św. w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30.

4. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio w sobotę o godzinie 18.00. intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

6. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 28 jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji głównym ich punktem będzie o godz. 10.00 spotkanie w auli Metropolitarnego Seminarium Duchownego i o godzinie 13.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła. Szczegóły na plakacie.

7. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci?. Szkolne koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocy na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 80 paczek dla osób potrzebujących pomocy.

9. Sympozjum naukowe Ekologia Rodziny w ujęciu prof. Fijałkowskiego odbędzie się w czwartek na KUL. Szczegóły na plakatach przed kościołem. W imieniu O. prof. Derdziuka serdecznie zapraszamy.

10. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zaprasza nas młodzież Oazowa Ruchu Światło-Życie. W kawiarence można złożyć podpis pod obywatelskim projektem referendum dotyczącego systemu edukacji ?Ratuj maluchy i starsze dzieci?. Informacje na temat referendum znajdziemy w gablocie przed kościołem od strony zakrystii.

 

11. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizacje i uczestnictwo w rekolekcjach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Jacka Seredy są w plikach mp3 na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.