III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Trzech braci kleryków z naszego Seminarium przyjmie (przyjęło) dziś święcenia      Diakonatu w naszym kościele w Nowym Mieście. Polecamy ich waszej modlitwie.

2. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka i konsekwencje ludzkiego grzechu. Nagrane Kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

II. W tym tygodniu:

3. Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX L.O., Zespołu Szkół Elektronicznych i L.O. Im. Króla Jana III Sobieskiego – rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Poprowadzi je O. Piotr Owczarz .

III. W przyszłą niedziele:

4. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Jacek Sereda ? duszpasterz rodzin. Program rekolekcji na stronie internetowej parafii, w gazetce parafialnej Zwiastun i na plakatach w gablotach ogłoszeń. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o uczestnictwo w tych rekolekcjach, które dla nas ludzi wierzących, są nie tylko obowiązkiem ale potrzebą serca, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

III. Ogłoszenia inne:

5. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Poszukujemy też chętne osoby do pomocy w wypełnianiu Pit-ów. Zapraszamy do pomocy.

6. Klub Seniora organizuje w dniach 25-26 czerwca wyjazd do Serpelic. Ogólny koszt wyjazdu: 140 zł .Zapisy prowadzone są w Klubie Seniora w każdy piątek w godz. 16-19. Program wyjazdu wywieszony jest w gablotach na zewnątrz Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

7. Do Kawiarenki parafialnej zaprasza dziś Wspólnota Kościoła Domowego na domowe ciasto.

8. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.