5 Niedziela Zwykła – 10.02.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Ojciec ? świadek wiary i trzeźwości. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.

2. W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XX Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 16.00 będzie odprawione Msze św. dla chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Najbliższą rodzinę lub sąsiadów prosimy o stosowną pomoc dla chorych, aby mogli w tej Mszy św. uczestniczyć.

3. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. Z racji środy popielcowej nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Prosimy Was, abyście to zobowiązanie wpisali w Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest w zakrystii – w duchu ekspiacji za grzechy czy też w intencji kogoś kto nadużywa alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki będzie Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

5. W naszej parafii są prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne Katechezy ewangelizacyjne w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 – w starym kościele. Zapraszamy.

6. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego, przygotowujące zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 w sali nr2.

7. Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w naszym klasztorze od 13 do 17 lutego. Rekolekcje przeznaczone są dla chłopców i mężczyzn zainteresowanych życiem zakonnym, bądź też szukających drogi życia i rozeznających powołanie. Szczegółowe informacje w zakrystii i na furcie.

II. Ogłoszenia inne:

8. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka od czwartku 28 lutego będą oferować bezpłatną pomoc w wypełnianiu Pitów podatkowych w zamian za ofiarowanie 1% na Stowarzyszenie – w godzinach 16.00-19.00 w Sali nr 3. Zachęcamy do ofiarowania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia. Emeryci i renciści, którzy otrzymują PIT roczny tylko z ZUS, nie mają obowiązku składać dodatkowego rozliczenia rocznego. Jeżeli chcą jednak przekazać 1% swojego podatku, powinni złożyć PIT-37.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. w kwietniu. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

10. W ostatnim tygodniu zostały wymienione kotary i kurtyna główna wraz z mechanizmami w ramach projektu modernizacji naszego amfiteatru. Koszt wykonania 30 tys. zł. Z radością zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Poczekajka dziś po Mszy św. do nowo otwartej kawiarni parafialnej. Wejście przy Punkcie książki. Kawiarnia będzie czynna w niedziele od 9.30 -14.30 i popołudniu 17.00 ? 19.30.

11. Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Dzieciom i młodzieży zaczynającym ferie zimowe życzymy dużo radości i aktywnego odpoczynku wspartego Bożym Błogosławieństwem.