Uroczystośc Objawienia Pańskiego -Trzech Króli – 06.01.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Przy wyjściach z kościoła można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przedzielając je krzyżykami i dodając datę roku. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i znaleźć Go. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.

2. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się dziś w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

II. W tym tygodniu:

3. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 7 stycznia, ul. Ułanów bloki nr 1, 5, 7, 9, 11 i 15, ul. Konstantynów, ul. Pielęgniarek oraz al. Kraśnicka numery parzyste 90-94.

Wtorek, 8 stycznia, al. Kraśnicka oraz ulice: Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady i Rogińskiego.

Środa, 9 stycznia, ulice: Romanowskiego, Powstania Styczniowego i Toczyskiego.

Czwartek, 10 stycznia, ulice: Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Kruka, Krajewskiego, Borelowskiego, Żulińskiego, Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Boh. Monte Cassino blok nr 55, Magierskiego oraz ul. Farmaceutyczna domy i blok nr 4.

Piątek, 11 stycznia, ulice: Cieszkowskiego, Śnieżyńskiego domy oraz bloki nr 6, 8 i 10, ul. Wojciechowska domy oraz bloki nr 36 i 36A, ul. Irydiona bloki nr 2, 4 i 6.

Sobota, 12 stycznia, ul. Irydiona bloki nr 8 i 10 oraz ul. Leonarda bloki nr 5 i 7.

Poniedziałek, 14 stycznia, ul. Leonarda bloki nr 9, 11 i 13 oraz ul. Krasińskiego blok nr 3.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii.

III. W przyszłą niedzielę;

3. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godzinie 13.00 trzech naszych braci złoży swoje wieczyste służby zakonne. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, ze Msza św. będzie trwała ok. 1,5 godziny, dlatego osoby które nie mogą uczestniczyć w dłuższej Mszy św. prosimy o przyjście na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

4. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu w przyszła niedzielę w Starym kościele o godzinie 16.00. Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

5. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II – proszą o wsparcie materialne, związanej z wykończeniem tego domu i przygotowaniem go do przyjęcia dzieci. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na dokończenie budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

IV. Ogłoszenia inne

6. Lubelski Oddział Przyjaciół KUL zaprasza na doroczne spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. odprawioną w Kościele Akademickim KUL o godzinie 13.00. Dalsza cześć odbędzie się w stołówce akademickiej.

7. Nasz Teatr z Warszawy serdecznie zaprasza na spektakl pt. Lekcja historii wg. J. Słowackiego, A. Mickiewicza, S. Wyspiańskiego i M. Hemara” przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w Domu Akcji Katolickiej ul Jana Pawła II w Lublinie – Parafia Św. Rodziny. Wystąpią Artyści Scen Warszawskich. Wstęp wolny.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową w kwietniu do Ziemi św. a także na pielgrzymki autokarowe do Włoch w kwietniu i do Francji w czerwcu. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii w zakładce parafia ?pielgrzymki. .

9. Informujemy, że Terenowe Biuro Radia Maryja mieszczące się przy naszym kościele od Nowego Roku znajduje się w pomieszczeniu Poradni Rodzinnej. Godziny otwarcia Biura w niedziele w godz. 8.00 ? 13.00 i w środy w godzinach 15.00-16.45. Wejście przy kancelarii a w niedziele także przez Punkt Książki.

10.00 Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.