32 Niedziela Zwykła – 11.11.2012 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przypomina nam, że także obecnie około 200 milionów Chrześcijan na całym świecie cierpi za wiarę. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbon na pomoc Kościołom w potrzebie. Zachęcamy także do modlitwy w intencji prześladowanych. W piątek o godzinie 19:00 w naszym kościele droga krzyżowa w intencji prześladowanych Chrześcijan. Gorąco zapraszamy.

2.  Koncert pieśni patriotycznych z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie pod dyrekcją Renaty Kołodyńskiej-Pydy i akompaniamencie Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak ?dziś o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Studentów i licealistów zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty Golgoty Młodych. Odbędzie się ono dzisiaj, o godz. 19:00 w amfiteatrze, wejście od strony kancelarii. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w tegorocznej Golgocie, jak i tych, którzy chcieliby wziąć w niej udział w przyszłym roku. Temat dzisiejszego spotkania to: ?Czego szukam na modlitwie??

II. W tym tygodniu:

4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

III. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Za miesiąc Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy cztery lata temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 150 paczek dla dzieci z naszej parafii i 70 paczek dla dzieci z Wilkowa. W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 60 zł) Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 18 i 25 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia. którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w sobotę 8 grudnia o godzinie  14.30 w Amfiteatrze, podczas miłej zabawy.

7. W nawiązaniu do soborowych czynów dobroci, podejmowanych w naszym kraju 50 lat temu i ogłoszonego przez Ojca Świętego Roku Wiary Koło Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia przy Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej zbiera fundusze na budowę studni dla ubogich mieszkańców Czadu. W związku z tym organizowana będzie zbiórka makulatury na terenie naszej parafii w dniach 17-18 listopada( sobota ? niedziela). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w “parafialne czyny dobroci”. Nawet gazeta może być darem serca! Do podstawionego kontenera ,który będzie stał obok wejścia do kancelarii parafialnej prosimy przynosić czasopisma, książki, tekturowe opakowania – związane lub włożone do opakowań (także foliowych).

8. Zapraszamy na Sympozjum organizowane przez Instytut Teologii moralnej i Grupę Modlitwy O. Pio p.t.: Wiara owocująca Miłosierdziem,  organizowane n a KUL-u w najbliższy czwartek. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

9. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele i klasztorze. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.