18 Niedziela Zwykła -05.08.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej. Głowna suma odpustowa o godzinie 18.00.

II. W przyszłą niedzielę;

 

2. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace w kościołach diecezji lubelskiej będą przeznaczone na pokrycie remontu lubelskiego Biskupiaka i na budowę kościoła bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 

III. Ogłoszenia inne:

 

3. Zachęcamy ludzi dobrej woli do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu. Jest to konkretny dar miłości bliźniego. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy sam będzie potrzebował tego bezcennego daru.

 

4. Zapraszamy na spotkanie ?GOLGOTA MŁODYCH“, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Młodzi ludzie zgromadzeni z całej Polski wspólnie trwają na modlitwie, dzielą się doświadczeniami swojego życia i razem się bawią. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej. Uczestnictwo w spotkaniu 45 zł. Koszt przejazdu w obie strony 60 zł.

 

6. Żegnamy dziś O. Michała Gawrońskiego dotychczasowego wikarego parafii, katechetę, duszpasterza dzieci przedszkolnych, asystenta Młodzieży Franciszkańskiej i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i opiekuna ministrantów. Dziękujemy za podejmowane prace duszpasterskie, za cierpliwość w pracy z dziećmi i dobro, które stało się naszym udziałem. W nowej pracy wśród ludzi bezdomnych w Czerwonym Borze k. Łomży życzymy laski Bożej i dużo sił do dzielenia się miłością.

 

7. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i klasztoru. Niech Maryja – Patronka naszej parafii wyprasza wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.